Koučem hokejistů zůstává Filip Pešán, Petr Nedvěd má posílené pravomoci

22. červen 2021  Redakce   Sport  1060 zobrazení  424 slov

Trenérem české hokejové reprezentace zůstává po neúspěšném mistrovství světa v Rize Filip Pešán a pokračuje i s asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem. Na pozici trenéra brankářů setrval Zdeněk Orct. Uvádí to tisková zpráva Českého hokeje.

O2 Arena v Praze, kde hrála reprezentace poslední přípravné zápasy před MS. Foto: Mediashow.czO2 Arena v Praze, kde hrála reprezentace poslední přípravné zápasy před MS. Foto: Mediashow.cz

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém mimořádném jednání rozhodl také o pokračování generální manažera Petra Nedvěd a tento post bude mít nově rozšířené pravomoci.

Reklama

Výkonný výbor jednomyslně schválil model, ve kterém nese zodpovědnost za složení realizačního týmu a nominaci hráčů právě generální manažer.

"Jeho návrh na složení realizačního týmu bude i nadále podléhat schválení výkonným výborem ČSLH, nominace budou vznikat ve spolupráci generálního manažera s trenérem a asistenty s tím, že rozhodující slovo má generální manažer. Trenér s asistenty se budou věnovat především vedení tréninků, sestavě a koučování mužstva při utkáních," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Nedvědův realizační tým na pozici trenérů se oproti minulé sezoně nezměnil. "Ještě v průběhu prázdnin bychom rádi uspořádali schůzku s hráči, kteří připadají v úvahu pro nominaci na olympijský turnaj," uvedl Nedvěd.

Pešán, který působí od sezony 2019/20 jako svazový šéftrenér, převzal národní tým loni. Na mistrovství světa v Rize s ním skončil po vyřazení ve čtvrtfinále s Finy na sedmém místě a v Euro Hockey Tour druhý. Výkonný výbor na mimořádném jednání se právě průběhem, výsledky a výkony na MS zabýval.

"Vystoupení včetně vyřazení ve čtvrtfinále a celkového umístění vyhodnotil jako neúspěšné, a to zvlášť s přihlédnutím k předchozím částem sezony, složení týmu a výkonům, které předváděl na Českých hokejových hrách. Diskuse se týkala mimo jiné změn v sestavě, hry speciálních týmů, zapojení hráčů, kteří se připojili bezprostředně před šampionátem, sehranosti nebo lídrovství v mužstvu," stojí v tiskové zprávě.

V nadcházející sezoně bude Pešán chystat tým na olympijské hry v Pekingu a světový šampionát ve Finsku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x