LFA odložila utkání fotbalové ligy mezi Slavií a Olomoucí

5. srpen 2021  Redakce   Sport  923 zobrazení  283 slov

Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila sobotní zápas 3. kola první ligy mezi pražskou Slavií a Olomoucí. Český šampion se kvůli problémům s letadlem zdržel při návratu po středečním úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů v Budapešti proti Ferencvárosi a navíc už v úterý hraje domácí odvetu v Edenu.

Ze zápasu pražské Slavie v Teplicích. Foto MediashowZe zápasu pražské Slavie v Teplicích. Foto Mediashow

LFA odložila utkání na žádost Slavie, souhlasila i Sigma. Nový termín zápasu, který měl mít v sobotu 7. srpna v Edenu výkop v 19:00, zatím není určen. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Reklama

"Vzhledem k předběžnému souhlasu všech zúčastněných zastavujeme prodej vstupenek. Děkujeme vedení LFA a zejména soupeři z Olomouce za velkorysé gesto. Tým tak bude mít stejný čas na přípravu jako soupeř," uvedl na sociální síti twitter předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík ještě předtím, než bylo odložení definitivně schváleno.

Také Ferencváros kvůli odvetě na Slavii o víkendu nebude hrát maďarskou ligu.

"Celý rok včetně mistrovství Evropy je Slavia tahounem české reprezentace se všemi souvisejícími dopady. V úterý hrajeme zápas roku, na přípravu jsou čtyři dny. Požádali jsme o odklad zápasu, abychom pro přípravu udělali maximum. Podobně jako náš soupeř z Budapešti, který o víkendu nehraje. Nic víc," dodal později Tvrdík.

Pražané ve středu v Budapešti prohráli 0:2 a zkomplikovali si cestu do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů, v němž jde o postup do skupiny.

Červenobílé potkala nepříjemnost i na zpáteční cestě, zřejmě kvůli technickému problému letadla museli v maďarské metropoli podle Tvrdíka čekat na náhradní spoj.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x