Lovosická házená je od léta bez Šumy. Tým se chystá na evropský pohár

12. říjen 2023  Josef Pešout  Sport  287 zobrazení  563 slov

Dlouhá léta bylo jméno bývalého českého reprezentanta v házené Vladimíra Šumy spojeno s Lovosicemi. Ve zdejším klubu hrál v nejvyšší soutěži a posléze i trénoval áčko v extralize, ale kvalitní práci odváděl i u mládeže. Od letošní sezony už Šuma v Lovosicích nepůsobí, protože se stal hlavním trenérem družstva žen Baníku Most, elitního českého klubu a účastníka evropských pohárů.

Snímek ze sportovní haly v Lovosicích, kde hrají házenkáři. Foto MEDIASHOWSnímek ze sportovní haly v Lovosicích, kde hrají házenkáři. Foto MEDIASHOW

I bez Vladimíra Šumy už házenkáři Lovosic startují v evropském poháru ve dnech 14. a 21. října 2023.

Reklama

K tomu, jak došlo k Šumově trenérskému přesunu v rámci severních Čech, se vyjádřil ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba.

„Vláďa Šuma dostal nabídku z Mostu, kterou zvážil. Probírali jsme to již v průběhu loňské sezony. V Lovosicích naposledy vedl starší dorostence. Jako kolegovi mu přejeme, aby se mu v Mostě dařilo. To, že opustil házenkářskou organizaci Lovosic, se dá brát z jeho pohledu jako posun v kariéře. V našem klubu nebyl profesionálním trenérem, zatímco v Mostě se jím stal. A že přešel od mužů k týmu žen? Je sice pravda, že hřiště má stejné rozměry, ale za mě je ženská házená jiným sportem ve srovnání s mužskou házenou,“ uvedl Srba.

Jestliže z lovosického klubu odešel Vladimír Šuma, považovaný za místní legendu, pak další házenkářská legenda v Lovosicích zůstává!

„Pavel Horák, který má za sebou skvělou hráčskou kariéru v Německu, v reprezentaci a taky v české extralize, nastupuje dál za náš tým. Bylo to hodně o něm, jestli bude chtít pokračovat nebo skončit, Jsme rádi, že zvolil  první možnost. Pořád přináší do týmu zkušenosti, klid a sebevědomí. Nicméně věk se nedá úplně zastavit. Přesto věřím, že kádr s Pavlem Horákem v sestavě má svou kvalitu a že ji potvrdí,“ rozjímal ředitel klubu.

Lovosičtí házenkáři v letošní sezoně působí i na evropské scéně. A to po dlouhých jedenácti letech. Tehdy u toho byl Vojtěch Srba v roli trenéra a je tudíž jedním z mála pamětníků měření sil na mezinárodním poli. Ve druhém kole Evropského poháru určil los severočeskému týmu slovenský celek Tatran Prešov.

„Tento klub startoval loni v české extralize, takže jsme ho přivítali i v Lovosicích. V poháru jsme chtěli okusit jiný herní styl, ale duely s Prešovem musíme brát jako fakt. Je to těžký soupeř, který hraje pravidelně v Evropě. Když nepostoupíme do další fáze, tak v poháru končíme. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal Srba.

Chance extraliga mužů - více info ze soutěže na MEDIASHOW.cz

Česká extraliga mužů v házené se jmenuje podle titulárního partnera jako Chance extraliga mužů. V aktuálním ročníku 2023/2024 soutěž hraje 13 týmů.

Živé přenosy z házené vysílá zdarma ČT Sport, streamy jsou také na TV COM.

SOUVISEJÍCÍ: Všechny články o Chance extralize v házené mužů na jednom místě


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x