Mistrovská Viktoria Plzeň se pokusí o obhajobu titulu

22. červen 2022  Redakce   Sport  1120 zobrazení  531 slov

Obhájci titulu fotbalisté Viktorie Plzeň zahájí novou sezonu první ligy zápasem v Teplicích 30., nebo 31. července. Odstartují tím snahu o zopakování skvělého úspěchu z loňského ročníku, když díky mistrovskému triumfu se dostali i do kvalifikace o Ligu mistrů!

Fotbalový stadion v Plzni, kde hraje domácí zápasy ligový mistr Viktoria Plzeň. Foto MEDIASHOWFotbalový stadion v Plzni, kde hraje domácí zápasy ligový mistr Viktoria Plzeň. Foto MEDIASHOW

Úřadující ligový vicemistr Slavia v úvodním kole nastoupí venku proti Hradci Králové, s nímž prohrála v nadstavbové části uplynulého ročníku.

Reklama

Vyplynulo to z losování programu nejvyšší soutěže na ligovém grémiu klubů v Praze na Strahově, jak uvedla tisková agentura a zprávu převzala média.

Úvodní souboj rivalů v novém ročníku mezi Plzní a Slavií se odehraje v 9. kole na západě Čech 17., či 18. září. Viktoria nastoupí v podzimní části doma i ve druhém největším šlágru proti Spartě, kterou přivítá v 15. kole na začátku listopadu.

Úvodní pražské derby je na programu o dvě kola dříve v Edenu 22., nebo 23. října.Podzimní část bude mít kvůli mistrovství světa v Kataru, kam česká reprezentace nepostoupila, jen 16 kol a skončí netradičně už v neděli 13. listopadu. Jarní fáze odstartuje o posledním lednovém víkendu.

Termínovou listinu už před časem schválilo ligové grémium. Nezvykle už na konci srpna se odehraje v týdnu vložené kolo.

"Kluby si termínovou listinu schválily, věděly to. Pro kluby je lepší hrát vložené kolo 30. a 31. srpna, neboť to bude rozloženo dvou dnů, než 21. ledna," řekl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

Základní část vyvrcholí 30. kolem 29. dubna. Počtvrté v historii české ligy se bude hrát pětikolová nadstavba, která odstartuje 6. května. Její závěrečné kolo se odehraje 28. května, kdy bude nejpozději znám nový mistr. Přímo sestoupí jen nejhorší tým, 14. a 15. celek čeká baráž s druhým a třetím mužstvem druhé ligy.

Šest nejlepších celků po základní části bude hrát v nadstavbě skupinu o titul, šest nejhorších skupinu o záchranu a čtyři mužstva čeká prostřední skupina. Ta se vzhledem k tomu, že do evropských pohárů půjde v sezoně 2023/24 znovu jen čtveřice českých klubů, uskuteční ve stejném formátu jako v minulém ročníku - týmy na 7. až 10. místě se utkají o prémii milion korun a lepší nasazení do dalšího ročníku domácího poháru.

Hradec Králové bude nadále hrát domácí zápasy kvůli nevyhovujícímu stadionu v Mladé Boleslavi. Další východočeský celek Pardubice podzimní část ještě stráví v "azylu" v pražském Ďolíčku, kde sídlí Bohemians 1905, a na jaře by se měly přesunout na svůj nový stadion.

Stejně jako v minulé sezoně se budou hrát v sobotu i v neděli čtyři zápasy jednoho kola, tři od 16:00 a jeden od 19:00. V době zimního času se začátky posunou na 15:00 a 18:00. Nově se všechny duely předposledního a posledního kola nebudou nutně muset hrát v jeden čas.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.14 hvězdiček / Hodnoceno: 7x