Mistrovství Evropy bylo skvělým zážitkem, říká reprezentant Milan Moník

15. listopad 2021  Josef Pešout  Sport  1260 zobrazení  500 slov

Hektický a především pestrý program má v posledním půlroce český volejbalový reprezentant Milan Moník. Po ukončení angažmá v extraligovém klubu Beskydy z Frýdku-Místku absolvoval evropský šampionát v Ostravě a následně se přesunul do svého nového klubu VK Lvi Praha.

Volejbalový reprezentant Milan Moník. Foto MEDIASHOWVolejbalový reprezentant Milan Moník. Foto MEDIASHOW

Milan Moník si váží reprezentačního dresu a naplno se soustřeďuje na působení v pražském klubu. „Mám skvělé zážitky z evropského šampionátu a chci se s pražským týmem prosadit co nejvíce,“ říká Milan Moník v rozhovoru pro MEDIASHOW.

Reklama

Jak vzpomínáte na podzimní mistrovství Evropy, které se hrálo v České republice?

Budu to mít do konce života v paměti. Zážitky z toho, že jsem se zúčastnil evropského šampionátu v domácím prostředí a ještě jsme k tomu přidali pěkný výsledek, stavím nejvýš v kariéře.

Bylo těžké se hned po skončení reprezentační akce přeorietovat na klubovou úroveň? Navíc jste šel do nového odddílu.

Je pravda, že jsme byli dlouho s reprezentací pohromadě včetně přípravy a pak samotného šampionátu. Dva dny po mistrovství jsem měl nástup do klubu VK Lvi Praha. Začátky byly náročné a krušnější i po psychické stránce. Postupně se jako tým dostáváme do tempa, ale máme pořád rezervy. Snad se to ještě zlepší.

Tým VK Lvi Praha účinkuje i v evropském Poháru CEV. Jak to jde skloubit s extraligou?

Evropské poháry jsem hrál již při působení na Kladně. Věděl jsem, co to obnáší. Tedy, jak je složité spojit zápasy v cizině s cestováním a ligovými boji. Pokud jde o Prahu, třeba po utkání v rumunském Galati jsme o pár dní později měli v extralize utkání v Ústí nad Labem. A následuje odveta s Galati v Praze.

Pomohl vám při adaptaci v týmu Lvů Praha váš spoluhráč z reprezentace a kapitán pražského celku Jakub Janouch?

Určitě. Bavili jsme se o tom již při reprezentační akci, navíc jsme bydleli spolu na pokoji. Kuba Janouch mě připravoval na moje nové ligové angažmá. Kluci jsou fajn, parta je dobrá.

Pražský klub je vaší šestou extraligovou štací. Začínal jste v Ústí nad Labem, prošel jste i Příbramí, Benátkami nad Jizerou, Kladnem a naposledy Frýdkem-Místkem.

To je život sportovce. Záleží na každém, jak se s tím popere. Frýdek-Místek byl od mého rodiště i někdejších klubů daleko, ale pokaždé je s tím spojena nějaká zkušenost. Teď začala další kapitola a jak se říká, je to zase výzva.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x