MS 2018: Přestřelku ve finále lépe zvládla Francie, porazila Chorvatsko 4:2. Proběhla i akce Pussy Riot

15. červenec 2018  Redakce   Sport  3042 zobrazení  187 slov

Galský kohout hrdě kokrhá, získal zlato na Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. V roce 2018 je to druhé zlato v historii šampiónátů pro Francii. Ta ve finále vyhrála nad Chorvatskem 4:2.

Národní barvy Francie a Chorvatska. Foto: Pixabay.comNárodní barvy Francie a Chorvatska. Foto: Pixabay.com

Francie slaví druhý titul mistrů světa po dvaceti letech. V neděli (15.7.2018) v Moskvě se odehrála repríza semifinále světového šampionátu z roku 1998, kdy Francouzi opět přehráli Chorvaty.

Reklama

Finálový duel nabídl gólovou kanonádu. Francouzi nastříleli čtyři branky, Chorvaté dvě. Zlatý sen Modriče a spol. se rozplynul těsně pod vrcholem. Přesto Chorvatsko zaznamenalo historicky nejlepší výsledek, když překonalo dvacet let starý bronz.

Kromě hry finále "zpestřila" i akce Pussy Riot.

Ta se odehrála v 53. minutě hry. Na hřišti se objevili čtyři lidé v policejních uniformách, dvě ženy a dva muži. Sudí proto přerušil hru a narušitelé byli ihned odvedeni pryč.

K odpovědnosti za incident se na sociálních sítích přihlásila ruská punková skupina Pussy Riot, známá svými protesty proti ruskému vedení. Narušení hry mělo upozornit na porušování lidských práv v Rusku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x