Na fotbalovém stadionu v Hradci Králové bude moci nastupovat i reprezentace

11. únor 2022  Redakce   Sport  1573 zobrazení  370 slov

V lednu královéhradecké zastupitelstvo schválilo znění memoranda o spolupráci města s Fotbalovou asociací České republiky. Jeho předmětem je mimo jiné zařazení nového multifunkčního fotbalového stadionu, který po dokončení bude splňovat parametry kategorie UEFA 4, do nabídky stadionů pro domácí utkání českých reprezentačních mužstev.

Foto Magistrát města Hradce KrálovéFoto Magistrát města Hradce Králové

Dokument podepsal primátor města Alexandr Hrabálek a předseda Výkonného výboru FAČR Petr Fousek.

Reklama

„Díky memorandu bude nový hradecký multifunkční fotbalový stadion součástí nabídky národních stadionů, což znamená, že v Hradci Králové budeme moci vidět reprezentační utkání za účasti známých sportovních hvězd," říká primátor města Alexandr Hrabálek.

"Jsme přesvědčeni, že nový stadion a mezistátní utkání budou zároveň impulsem nejen pro náš prvoligový tým, ale především pro spoustu mladých sportovců z Hradce Králové a okolí, protože hradecký klub vždy stavěl na svých odchovancích. Spolupráce s Fotbalovou asociací České republiky si nesmírně vážíme, věříme, že tuto spolupráci budou kvitovat také fotbaloví fanoušci,“ dodává Hrabálek.

„Projekt nového fotbalového stadionu v Hradci Králové je skutečně povedený a velmi se těším na to, až se zde bude hrát. Odpovídající zázemí pro prvoligový fotbal Hradec Králové pochopitelně potřebuje, vždyť jeho klubu se daří. Tento nový stadion je ale důležitý pro celý český fotbal. Je dobře, že nová aréna bude splňovat potřebné parametry a reprezentační fotbalová utkání se tak budou moci konat i ve východních Čechách,“ popsal význam memoranda pro Fotbalovou asociaci České republiky předseda jejího výkonného výboru Petr Fousek.

Nový multifunkční stadion v Hradci Králové, který po jeho dokončení v příštím roce bude mít kapacitu osmi tisíc diváků s možností navýšení na 9.300 míst, bude moci být využitý například pro přátelská utkání reprezentačního týmu ČR „A“, přátelská či kvalifikační utkání ČR do 21 let, ČR do 19 let, ČR do 17 let, ČR do 15 let a přátelská či kvalifikační utkání žen ČR „A“, ČR do 19 let a ČR do 17 let.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x