Novým trenérem fotbalistů MFK Karviná se stal Bohumil Páník

8. říjen 2021  Redakce   Sport  1519 zobrazení  388 slov

Čtyřiašedesátiletý zkušený fotbalový kouč Bohumil Páník okusí angažmá ve čtvrtém prvoligovém českém klubu. Přichází do Karviné, kde jeho asistentem bude dlouholetý kolega Jan Somberg. Uvedl to klubový web karvinského celku.

Ilustrační snímek ze zápasu fotbalistů Karviné (v bílém) na půdě pražské Sparty. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze zápasu fotbalistů Karviné (v bílém) na půdě pražské Sparty. Foto MEDIASHOW

Bohumil Páník se na novou štaci podle svých slov těší. Bez fotbalu byl sice čtyři měsíce, během kterých ale nezahálel.

Reklama

„Za tu dobu jsem měl čas si všechno vyhodnotit, sledovat zápasy u nás či v zahraničí a vyčisti si hlavu. Věřím, že jsem se svým asistentem Honzou Sombergem připravený po všech stránkách na situaci, ve které nyní jsme. Těším se na spolupráci s mužstvem, které je různorodé. To mám rád, taková práce mě baví,“ řekl na úvod svého angažmá Bohumil Páník pro klubový web.

Po odvolání Jozefa Webera i jeho asistenta Jana Baránka padla tedy volba v Karviné na Bohumila Páníka, který má v nejvyšší soutěži odkoučováno 203 utkání. Tolik utkání stihl ve třech různých klubech – zajímavostí je, že jde výhradně o kluby z Moravy či Slezska (Sigma Olomouc, Fastav Zlín, Baník Ostrava a znovu Fastav Zlín). Bez angažmá byl od letošního května, kdy skončil na lavičce právě ševců.

„Trenér Páník zná zdejší prostředí, umí pracovat s cizinci a věříme, že to bude ten správný impulz, který teď mužstvo potřebuje. Doufáme, že co nejdříve vytáhne tým z posledního místa, zkušenosti s krizovými situacemi má. Za celý klub mu přeji hodně štěstí a úspěchů v novém angažmá, ať se mu v Karviné líbí,“ uvedl k novému trenérovi sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Karviná je třetím prvoligovým klubem, který v podzimní sezoně vyměnil trenéry. Předchozí dvě rošády se odehrály na severu Čech. Nejprve ve Slovanu Liberec skončil Pavel Hoftych a nahradil ho Luboš Kozel. Poté byl v Teplicích odvolán Radim Kučera a jeho nástupce Jiří Jarošík už má za sebou první zápas na Slovácku, na jehož půdě v Uherském Hradišti Teplice prohrály 2:3.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.27 hvězdiček / Hodnoceno: 11x