Obránce Bah přestoupil ze Slavie do Benfiky Lisabon

7. červen 2022  Redakce   Sport  866 zobrazení  315 slov

Fotbalový obránce Alexander Bah definitivně přestoupil z pražské Slavie do Benfiky Lisabon. Portugalský klub potvrdil médii avizovaný transfer na svém webu, dánský fotbalista v novém působišti podepsal pětiletou smlouvu s platností do roku 2027.

Ilustrační snímek ze stadionu pražské Slavie, odkud její hráč Bah odešel do Portugalska. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze stadionu pražské Slavie, odkud její hráč Bah odešel do Portugalska. Foto MEDIASHOW

Zprávu potvrdila na svém webu i pražská Slavia a novinku hned převzaly tiskové agentury. Podle dřívějších informací portugalských médií obdrží český vicemistr osm milionů eur (198 milionů korun).

Reklama

V Benfice, která je historicky nejúspěšnějším portugalským klubem a v poslední sezoně obsadila třetí místo za mistrovským FC Porto a městským rivalem Sportingem, by se měl Bah potkat s dalším nedávným hráčem Slavie Petarem Musou.

Chorvatský útočník Musa v minulé sezoně hostoval ze Slavie v Boavistě Porto, která podle médií uplatnila opci na přestup a obratem ho za pět milionů eur poslala do lisabonského celku.

Bah do Slavie přišel loni v lednu ze SönderjyskE a v Edenu měl čtyřiadvacetiletý obránce smlouvu do konce června 2025. V české nejvyšší soutěži odehrál 43 zápasů a dal čtyři branky. Dalších 21 utkání a tři góly přidal bývalý hráč Köge v evropských pohárech.

Nejlepší střelec české ligy ze sezony 2019/20 Musa dal v uplynulém ročníku portugalské ligy 11 branek a stal se nejlepším střelcem týmu. Kromě Slavie působil Musa předtím v české lize i ve Slovanu Liberec.

Na odchodu ze Slavie je podle všeho kromě už jistého loučení Baha také český reprezentant Ondřej Kúdela, který by měl zamířit na exotické angažmá do Indonésie.

Vedení Slavie oznámilo už příchody dvou nových posil z české ligy – jsou to  obránce či záložník David Douděra z Mladé Boleslavi a útočník Václav Jurečka ze Slovácka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x