Oštěpařka Barbora Špotáková ukončila úžasnou kariéru

10. září 2022  Redakce   Sport  1254 zobrazení  343 slov

Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková ukončila profesionální kariéru.

Barbora Špotáková při Zlaté tretře v Ostravě. Foto Archiv MEDIASHOWBarbora Špotáková při Zlaté tretře v Ostravě. Foto Archiv MEDIASHOW

Někdejší vícebojařka Špotáková se poprvé jako oštěpařka představila na mistrovství Evropy 2002 v Mnichově. Tam se letos už jako trojnásobná mistryně světa a majitelka dalších medailí z vrcholných akcí po dvaceti letech vrátila a v dramatickém finále vybojovala posledním pokusem bronz.

Reklama

Zprávu o tom, že se Barbora Špotáková rozhodla skončit, přinesly tiskové agentury a média.

Triumfovala na olympijských hrách v Pekingu 2008 a Londýně 2012. V roce 2016 přidala na hrách v Riu de Janeiro bronz a po druhé mateřské pauze se chtěla loučit na olympiádě v Tokiu. Ta byla kvůli koronaviru o rok odložena a nakonec se konala v bublině bez diváků, takže Špotáková postrádala olympijskou atmosféru a vypadla v kvalifikaci.

"Tělo už si stěžuje. Nějakou dobu mi nadává, že bych se k němu měla chovat líp," řekla při setkání s novináři. Trénink už byl bojem o to, aby se udržela zdravá.

"Pořád se člověk hlídá, aby ho někde nepíchlo, už to není ta zábava. To říkal i Usain Bolt, když končil. Zjistila jsem, že už je pro mě větší zábava koukat na ty moje kluky, jak sportují, než když sportuju sama," svěřila se.

Nyní se Barbora Špotáková chystá věnovat rodině a pracovat na Dukle s mladými atlety.

"Teď bych si chtěla hlavně odpočinout, protože takhle unavená jsem nebyla ani nepamatuju. Moji blízcí se o mě poslední závody už báli. Chtěla bych docela klid. Vždycky jsem byla člověk, který věci plánoval a dělal s rozmyslem. Musí to chvilku doznít. Všechno má nějakou setrvačnost," dodala.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x