Pět gólů za dva zápasy. Juliš se Spartou pokořil Celtic Glasgow

27. listopad 2020  Redakce   Sport  930 zobrazení  327 slov

Se šesti góly vede fotbalový útočník pražské Sparty Lukáš Juliš tabulku střelců první ligy. A v Evropské lize? Ve dvou zápasech proti Celtiku Glasgow po sobě nasázel skotskému soupeři pět branek, což je v základní skupině evropské pohárové soutěže unikátní bilance.

Fotbalový stadion Sparty Praha. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion Sparty Praha. Foto: MediaShow.cz

Když dal Lukáš Juliš na stadionu v Glasgow hattrick, způsobilo to pozdvižení nejen v českém fotbale, ale i na mezinárodní scéně. O tři týdny později přidal další dva góly, Sparta vyhrála stejně jako ve Skotsku 4:1.

Reklama

Pět zásahů z osmi branek svého týmu do sítě jednoho celku, to je velký fotbalový kousek. Juliš je tak v centru pozornosti.

„To, že mi to tam takhle padá, je příjemné. Ale nijak zásadně to neřeším. Jsem jen rád, že se docela naplňuje moje přání, abych dával góly i v Evropské lize. Hlavní je, že jsme dvakrát nad Celtikem vyhráli,“ říkal Juliš v těchto intencích ve videorozhovoru na klubovém webu.

„Útočník potřebuje skórovat. Ale za hrdinu se nepovažuji. Musím pochválit kluky za nádherné přihrávky. Zvládli jsme to jako tým,“ liboval si Juliš.

„Při druhé vstřelené brance jsem si věřil. Trénujeme centry a čekali jsme na brejk, který přišel. Docela se nám ta akce povedla,“
dával najevo spokojenost.Z jeho hry čiší jistota a hlad po gólech.

„Cítím se dobře. A když je člověk ve fotbalové pohodě, tak šanci většinou promění,“ mínil Juliš.

V základní skupině Evropské ligy čekají na pražskou Spartu ještě dva zápasy. A to odveta na půdě francouzského Lille a na závěr atraktivní domácí souboj s AC Milán.
S oběma celky sice Sparta v první polovině skupiny prohrála, ale Pražané mají stále šanci na případný postup do jarní fáze.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x