Plzeňský hokej má na ZOH v Číně své olympioniky

3. únor 2022  Redakce   Sport  1706 zobrazení  1698 slov

Nejen všem českým sportovcům, ale i přímo několika talentům s vazbami na Plzeň, mohou fandit Plzeňané během zimní olympiády v Číně. Plzeň na ní má své olympioniky, a to například v hokejovém týmu i mezi lyžaři.

Ilustrační snímek z plzeňského zimního stadionu. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z plzeňského zimního stadionu. Foto MEDIASHOW

Reklama
Celosvětová sportovní událost je i předzvěstí oblíbené a již tradiční plzeňské Sportmanie Plzeň 2022, kterou už připravuje město pro veřejnost v termínu 20. až 28. srpna. Během ní si budou moci lidé vyzkoušet právě i atraktivní zimní sporty.
„Ani v letošním olympijském roce nemůže v Plzni chybět Sportmanie Plzeň 2022. Termín je již znám, uskuteční se od 20. do 28. srpna. A kde se bude konat, odtajníme v březnu. Při srpnové Sportmanii Plzeň se ještě ohlédneme za právě probíhající zimní olympiádou. Plánujeme autogramiády, jak s plzeňskými účastníky, tak s medailisty. Zároveň si občané budou moci vyzkoušet i atraktivní zimní sporty. Po loňském úspěchu se pokusíme opět vytvořit i pravou zimní atmosféru se sněhem uprostřed léta,“ oznámil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce patří oblast sportu.
Plzeňané mohou na olympiádě v čínském Pekingu fandit například hokejistům i lyžařům. Ze současného týmu HC Škoda Plzeň jsou v hokejovým týmu špičkový slovenský obránce Peter Čerešňák a útočník Martins Dzierkals z Lotyšska.
Z bývalých hráčů HC Škoda Plzeň se účastní olympiády obránci Jakub Jeřábek, David Sklenička, Vojtěch Mozík a útočník Jan Kovář.
Do prvního zápasu proti Dánsku nastoupí hokejisté ve středu 9. února ve 14:10 hodin středoevropského času. Barvy města bude hájit také Luděk Šeller (běh na lyžích) z plzeňského klubu Sport club Plzeň. Rodáka z Chodova u Domažlic je možné sledovat v neděli 6. února ve skiatlonu (15 km klasicky + 15 km volně). Přenos začne v 8 hodin ráno středoevropského času. Další zástupkyní je Tereza Nová, mladá lyžařka, která žije v Plzni. Je členkou Sportovního Clubu Černý. V Číně pojede sjezd, superobří slalom a kombinaci.
Letošní zimní olympijské hry přivítají 2892 sportovců v 15 sportech, v nichž se rozdá 109 medailových sad. Česká účast čítá 114 sportovců. Veškeré informace o české výpravě na zimních olympijských hrách získají občané na webu https://1url.cz/fKbbM. Program českých sportovců na olympiádě je na webu: https://www.olympijskytym.cz/olympic/peking-2022?page=programOverview.
Ohlédnutí za olympiádou v Pekingu pak v létě v Plzni nabídne oblíbená Sportmanie Plzeň 2022. Šestkrát se stal centrem plzeňského sportu park za OC Plzeň Plaza. První ročník se konal v roce 2016 jako olympijský park, kdy v Rio de Janeiru bojovali sportovci na letních olympijských hrách. „Loňský ročník Sportmanie Plzeň i přes počasí, které nám příliš nepřálo, přilákal na sportoviště více než 36 tisíc lidí. Celkem jsme rozdali dětem na 10 tisíc medailí. Věřím, že i letošní ročník bude minimálně tak úspěšný,“ zdůraznil Roman Zarzycký.
Sportmanie bude vrcholem sportovních akcí v Plzni. Těch se během roku uskuteční celá řada, cílem je rozhýbat všechny věkové kategorie. „Již v únoru nás čeká osvětová pohybová akce pro veřejnost při evropské lize v házené na TJ Lokomotiva Plzeň 20. února, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet hod na rychlost na házenkářskou branku a porovnat se s nejlepšími. Na podzim chystáme plavecký přebor seniorů a v květnu nebo červnu sportovní odpoledne pro děti Plzeň žije zdravě a děti s ní. Od 1. května do 3. června budou probíhat Sportovní hry mateřských škol, účastnit se jich bude 46 školek,“ vysvětlil vedoucí magistrátního odboru sportu Přemysl Švarc a doplnil: „Odbor sportu ve spolupráci s prvním náměstkem primátora již nyní eviduje na 15 přidělených záštit sportovním akcím, včetně součinnosti odboru. Plzeňané se tak mohou těšit v březnu na mistrovství republiky mládeže ve stolním tenise, rallye sprint závod v červnu nebo pokus o překonání světového rekordu v nejdelší plavecké štafetě, kdy se skupina plavců v srpnu pokusí překonat metu tisíc uplavaných kilometrů.“

Celosvětová sportovní událost je i předzvěstí oblíbené a již tradiční plzeňské Sportmanie Plzeň 2022, kterou už připravuje město pro veřejnost v termínu 20. až 28. srpna. Během ní si budou moci lidé vyzkoušet právě i atraktivní zimní sporty.

Ani v letošním olympijském roce nemůže v Plzni chybět Sportmanie Plzeň 2022. Termín je již znám, uskuteční se od 20. do 28. srpna. A kde se bude konat, odtajníme v březnu. Při srpnové Sportmanii Plzeň se ještě ohlédneme za právě probíhající zimní olympiádou. Plánujeme autogramiády, jak s plzeňskými účastníky, tak s medailisty. Zároveň si občané budou moci vyzkoušet i atraktivní zimní sporty. Po loňském úspěchu se pokusíme opět vytvořit i pravou zimní atmosféru se sněhem uprostřed léta,“ oznámil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce patří oblast sportu.

Plzeňané mohou na olympiádě v čínském Pekingu fandit například hokejistům i lyžařům. Ze současného týmu HC Škoda Plzeň jsou v hokejovým týmu špičkový slovenský obránce Peter Čerešňák a útočník Martins Dzierkals z Lotyšska. Z bývalých hráčů HC Škoda Plzeň se účastní olympiády obránci Jakub Jeřábek, David Sklenička, Vojtěch Mozík a útočník Jan Kovář, kteří na klubové úrovni působív v posledních letech v zahraničí, ale mají k Plzni stále pevná vztah.

V trenérském týmu české reprezentace jsou už druhou sezonu také plzeňské ikony Martin Straka a Jaroslav Špaček v roli asistentů hlavního kouče. Do prvního zápasu proti Dánsku nastoupí hokejisté ve středu 9. února ve 14:10 hodin středoevropského času.

Barvy města bude hájit také Luděk Šeller (běh na lyžích) z plzeňského klubu Sport club Plzeň. Rodáka z Chodova u Domažlic je možné sledovat v neděli 6. února ve skiatlonu (15 km klasicky + 15 km volně). Přenos začne v 8 hodin ráno středoevropského času. Další zástupkyní je Tereza Nová, mladá lyžařka, která žije v Plzni. Je členkou Sportovního Clubu Černý. V Číně pojede sjezd, superobří slalom a kombinaci.

Ohlédnutí za olympiádou v Pekingu pak v létě v Plzni nabídne oblíbená Sportmanie Plzeň 2022. Šestkrát se stal centrem plzeňského sportu park za OC Plzeň Plaza. První ročník se konal v roce 2016 jako olympijský park, kdy v Rio de Janeiru bojovali sportovci na letních olympijských hrách.

„Loňský ročník Sportmanie Plzeň i přes počasí, které nám příliš nepřálo, přilákal na sportoviště více než 36 tisíc lidí. Celkem jsme rozdali dětem na 10 tisíc medailí. Věřím, že i letošní ročník bude minimálně tak úspěšný,“ zdůraznil Roman Zarzycký.

Sportmanie bude vrcholem sportovních akcí v Plzni. Těch se během roku uskuteční celá řada, cílem je rozhýbat všechny věkové kategorie.

Již v únoru nás čeká osvětová pohybová akce pro veřejnost při evropské lize v házené na TJ Lokomotiva Plzeň 20. února, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet hod na rychlost na házenkářskou branku a porovnat se s nejlepšími. Na podzim chystáme plavecký přebor seniorů a v květnu nebo červnu sportovní odpoledne pro děti Plzeň žije zdravě a děti s ní. Od 1. května do 3. června budou probíhat Sportovní hry mateřských škol, účastnit se jich bude 46 školek,“ vysvětlil vedoucí magistrátního odboru sportu Přemysl Švarc.

A doplnil: „Odbor sportu ve spolupráci s prvním náměstkem primátora již nyní eviduje na 15 přidělených záštit sportovním akcím, včetně součinnosti odboru. Plzeňané se tak mohou těšit v březnu na mistrovství republiky mládeže ve stolním tenise, rallye sprint závod v červnu nebo pokus o překonání světového rekordu v nejdelší plavecké štafetě, kdy se skupina plavců v srpnu pokusí překonat metu tisíc uplavaných kilometrů.“


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x