Po odvolání trenérů vede hokejisty Slavie mistr světa

17. leden 2021  Redakce   Sport  618 zobrazení  387 slov

Razantní trenérská změna nastala v hokejové pražské Slavii. V polovině ledna byli odvoláni kouč Martin Štrba i asistent Jiří Doležal a vedení prvoligového týmu převzali v roli trenéra sportovní manažer klubu Jiří Veber, mistr světa z roku 1996, a bývalý dlouholetý hráč Pavel Kolařík.

Zimní stadion Slavie Praha. Foto MediaShow.czZimní stadion Slavie Praha. Foto MediaShow.cz

Probíhající ročník první ligy se nevyvíjí pro hokejovou Slavii příliš úspěšně. Pražský klub se nepohybuje v horních patrech tabulky, což mělo za následek i rošádu na střídačce. Přitom Štrba s Doležalem přišli k áčku Slavie po minulé sezoně, kdy Štrba na postu hlavního kouče vystřídal Miloše Říhu mladšího.

Reklama

Martin Štrba měl za sebou trenérské zkušenosti z Českých Budějovic a Chomutova, Doležal dříve působil jako asistent ve Spartě Praha, byl hlavním koučem v tehdy extraligovém Chomutově, prvoligových celcích Kadaně, Litoměřic a Mostu a u slávistické mládeže.

Slavia vyměnila trenéry poté, co pod vedením Štrby a Doležala prohrála ve dvou dnech po sobě s Porubou 0:4 a v Sokolově 0:7. Následně už pod taktovkou dvojice Veber-Kolařík zvítězila nad Šumperkem 9:5!

Jiří Veber tak prožil úspěšný debut v nové pozici. „Pro diváky, kdyby mohli být na stadionu, by to asi byl atraktivní zápas s velkým množstvím gólů, ale pro trenéry už méně příjemné, pokud jde o počet inkasovaných branek. Každopádně jsem rád, že jsme utkání zvládli se třemi body,“ uvedl Veber v těchto intencích na on-line tiskové konferenci.

Mistr světa z roku 1996 získal s českou reprezentací navíc i třikrát bronz na světovém šampionátu, se Vsetínem vybojoval čtyři mistrovské tituly v extralize. Nastupoval i za Kladno, Plzeň, Litvínov, působil ve Finsku i v Rusku.

V trenérské práci dostal šanci u českých reprezentačních výběrů do 17 a do 18 let. Byl asistentem trenéra v extraligovém Chomutově i v pražské Spartě. Dominoval s týmem Anyang Halla v Asijské lize.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x