Po reprezentaci se trenér Karel Jarolím vrátil na lavičce Mladé Boleslavi do ligy

13. prosinec 2020  Redakce   Sport  723 zobrazení  387 slov

Po dvou letech se zkušený kouč Karel Jarolím vrátil do fotbalového koloběhu v soutěžním zápase. Od skončení svojí práce u české reprezentace na podzim 2018 byl bez angažmá. Návrat na lavičku prožil coby hlavní trenér Mladé Boleslavi při ligovém utkání v Opavě.

Fotbalový stadion. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion. Foto: MediaShow.cz

Středočeši na půdě slezského klubu remizovali 2:2. A Jarolím si mohl oživit vzpomínky na svoje předchozí trenérské působení u mladoboleslavského celku, který už předtím vedl v letech 2014-2016.

Reklama

Tehdy ale Opava v první lize nehrála, takže pro Jarolíma se jednalo svým způsobem o novinku, pokud šlo o soupeře i místo utkání.

Protřelý trenér nahradil v Mladé Boleslavi odvolaného Jozefa Webera, jenž u týmu vydržel takřka tři roky.

„U mužstva jsem se svými asistenty krátce, prakticky jen pár dní. Před zápasem byl bych asi spokojen, kdybychom odváželi bod. To se se také stalo, ale průběh utkání ukázal, že jsme mohli získat i tři body,“
uvažoval Jarolím na on-line tiskové konferenci po zápase v Opavě.

„Celkově mám tedy smíšené pocity,“ svěřil se kouč Středočechů.

„Podařilo se nám dostat do vedení, ale vlastními chybičkami jsme vrátili Opavu do hry. Prvnímu inkasovanému gólu předcházela laciná ztráta. Nezvládli jsme pak bránění před druhou obdrženou brankou. S druhým poločasem jsem až na hektický závěr spokojený. Hráči celkem slušně kombinovali i se dobře pohybovali. Měli jsme i další šanci, konkrétně Jiří Klíma,“ líčil Jarolím.

Právě Jiří Klíma byl ústřední postavou Mladé Boleslavi, protože vstřelil její oba góly.

„Hlavně jsem rád, že jsem po zranění vydržel celých devadesát minut. Nastoupil jsme po dlouhé pauze, navíc pod novým trenérem. Dvě branky, které jsem dal, mě těší. Ale mohl jsem ještě rozhodnout, kdybych proměnil velkou příležitost,“ mínil Jiří Klíma.

Útočník zároveň ocenil výkon brankáře Petra Mikulce. „V nastaveném čase chytil za stavu 2:2 penaltu, tím nám zajistil remízu,“ dodal Jiří Klíma.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x