Pohárový duel mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví byl kvůli počasí odložen

7. únor 2022  Redakce   Sport  1521 zobrazení  332 slov

 Zimní počasí zasáhlo i do čtvrtfinále domácího fotbalového poháru MOL Cupu mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví. Zápas se ve středu 9. února v původním termínu kvůli nepříznivému počasí neodehraje. Uvedl to na svém webu jablonecký klub v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek ze zápasu fotbalistů Jablonce. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze zápasu fotbalistů Jablonce. Foto MEDIASHOW

Na severu Čech napadlo velké množství sněhu a domácí klub by po sobotním ligovém utkání s Olomoucí nedokázal připravit hřiště do odpovídajícího stavu. Zápas byl o týden odložen na středu 16. února.

Reklama

"Naši trávníkáři nemohou na zasněžený a promáčený trávník najet technikou, aby hřiště dali do stavu odpovídajícímu profesionálnímu fotbalu. Samotné vyhřívání hrací plochy je v provozu několik týdnů, ale není všemocné. Velké množství vody z deště a tajícího sněhu zůstává v podloží trávníku. S ohledem na zdraví hráčů bylo nutné zápas odložit na příští týden," uvedl pro jablonecký web mluvčí klubu Martin Bergman.

Severočeši vzhledem k tomu, že město leží ve vyšší nadmořské výšce, měli potíže s terénem i v minulé sezoně.

"Musíme doufat, že se počasí umoudří. Před několika lety se změnila termínová listina soutěží s ohledem na evropské poháry a reprezentaci a hrát fotbal v lednu nebo únoru na jednom z nejvýše postavených prvoligových stadionů ve střední Evropě je složité. Spad sněhu a deště se v Jablonci v tomto období za poslední roky příliš nezlepšil, spíš naopak," dodal mluvčí.

V úředním termínu se ve středu odehrají jen dva ze čtyř čtvrtfinálových zápasů. Slavia v pražském derby přivítá Spartu a Olomouc bude hostit Slovácko. Duel mezi Hradcem Králové a Bohemians 1905 se v azylu Východočechů v Mladé Boleslavi odehraje podobně jako utkání v Jablonci až v příštím týdnu, o den dříve 15. února.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x