Pokusíme se v Monaku překvapit, přeje si trenér Vrba

8. srpen 2021  Redakce   Sport  1246 zobrazení  294 slov

Hodně nabitý program mají v úvodu sezony fotbalisté pražské Sparty. Kombinují ligové zápasy s náročnými vystoupeními v předkolech Ligy mistrů.

Ze zápasu pražské Sparty s Karvinou. Foto MediashowZe zápasu pražské Sparty s Karvinou. Foto Mediashow

Sparťanský celek čeká po ligovém duelu s Karvinou odveta důležitého klání na půdě francouzského Monaka, která se hraje už v úterý 10. srpna. Velkou vážnost tomu přikládá i trenér Pavel Vrba, což potvrdil na klubovém webu.

Reklama

Jak vnímáte situaci Sparty v bojích s Monakem?

Dvojzápas nemáme rozehraný podle představ. Po domácí prohře 0:2 je to složité. Kdyby se nám podařilo v Monaku vstřelit první gól, mohli bychom sérii snad i zdramatizovat. Musíme být ale důslednější, než v prvním utkání. Doufám, že tam překvapíme.

Co říkáte na první místo Sparty v ligové tabulce s plným bodovým ziskem?

Uhráli jsme maximum, takže z pohledu statistik jsem s devíti body zatím spokojen. Obdrželi jsme jen dvě branky a vstřelili jich deset. I když jsme hráli dvakrát doma, je to slušná bilance. Po výhře v Liberci 5:0 jsme chtěli proti Karviné odvést kvalitní výkon a k úplné pohodě to asi chtělo vstřelit více než dva góly.

V čem vidíte příčinu?

Nedokázali jsme skórovat dvakrát už v prvním poločase. Kdyby se to podařilo, mohli jsme být klidnější. Takhle to bylo dobývání valu. Karviná si vytvořila brejkové situace a toužila po vyrovnání. Naštěstí se to nestalo a pak jsme přidali kýžený druhý gól.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x