Problémy ostravského volejbalu? Nejsou peníze, říká manažer klubu Tomáš Zedník

20. listopad 2023  Josef Pešout  Sport  262 zobrazení  648 slov

Před deseti lety vládl celek VK Ostrava českému klubovému volejbalu. Díky mistrovskému titulu v extralize startoval tehdy v prestižní Lize mistrů. Současnost klubu je poněkud skromnější a mrzutější.

Na snímku manažer VK Ostrava Tomáš Zedník (vlevo) a trenér Dariusz Luks (listopad 2023). Foto MEDIASHOWNa snímku manažer VK Ostrava Tomáš Zedník (vlevo) a trenér Dariusz Luks (listopad 2023). Foto MEDIASHOW

Na jaře 2013 skončili Ostravští na posledním místě tabulky a nakonec uhájili ligovou příslušnost i proto, že se nehrála baráž a nikdo nesestupoval. V sedmém kole probíhajícího ročníku extraligy prohrála Ostrava v Liberci a tým je na chvostu soutěže. A bez jediného bodu v tabulce.

Reklama

U slavné éry byl manažer klubu Tomáš Zedník, který ve vedení klubu působí i nyní a může tedy srovnávat.

Vybavíte si tehdejší slavné časy ostravského volejbalu?

Uteklo to rychle, ale na nostalgii není čas. Už je to zapomenuto. Vím, že jsme hráli Ligu mistrů ve velké hale, k tomu patřil marketing apod. V kádru byli slovenští i čeští reprezentanti a další kvalitní hráči, kteří postupně odešli. Některé z bývalých opor i z doby po titulu působí v jiných českých klubech nebo v zahraničí, to je sport. Takže z toho, co jsme prožívali, se nedá vycházet. Jedna kapitola skončila, je tady úplně nový tým.

Co je problémem, který momentálně provází a ovlivňuje výkonnost stávajícího družstva?

Nejsou peníze. Musíme pracovat s rozpočtem, jaký máme. A podle toho jsme sestavili kádr. Před sezonou odešel i Dominik Fořt do Bratislavy, což bylo další oslabení. Snažíme se dál bojovat, abychom nebyli pořád poslední.

Jak hodně neúspěšný vstup do sezony poznamenal takříkajíc brutální los?

V prvních čtyřech kolech jsme hráli s celky, které už několik let po sobě figurují v popředí tabulky. Porážky nás dostaly pod tlak. Podepsalo se to na nás i v pátém utkání na palubovce Ústí nad Labem. Měli jsme obavu, že to zase nevyjde, což se bohužel vyplnilo. A pak přišly další dvě porážky.

V létě v Ostravě skončil trenér Jakub Salon. Jak jste vybírali nového kouče?

Jakub Salon se chtěl vrátit do Čech, odkud pochází. A tudíž ho to z rodinných důvodů táhlo blíž k domovu. Věděli jsme, že nezůstane na Moravě a přijal místo asistenta trenéra ve VK Karlovarsko. Rozhodli jsme se pro polského trenéra, jímž je Dariusz Luks.

Při zápasech jste s trenérem společně na lavičce.

Jsem především šéfem klubu a trenérovi pomáhám, ale nejsem klasický asistent.

Jaké má VK Ostrava cíle směrem do hlavní fáze sezony?

Realistické. Aby se tým dal dohromady a mohl konkurovat soupeřům jako jsou Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou, Zlín, Beskydy Frýdek-Místek, Příbram.

UNIQA volejbalová extraliga mužů - více info ze soutěže na MEDIASHOW.cz

Česká volejbalová extraliga muži se jmenuje UNIQA volejbalová extraliga mužů. Je nejvyšší volejbalovou soutěží v České republice, kterou v ročníku 2023/2024 hraje 13 mužských týmů. Poslední dva týmy v tabulce sehrají baráž o udržení s vítězem první ligy.

UNIQA volejbalová extraliga mužů je zdarma k vidění na ČT Sport a živé streamy na webu volej.tv.

SOUVISEJÍCÍ: Všechny články o UNIQA volejbalové extralize mužů na jednom místě

Zdroj: autorský text


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x