První ligový zápas, dva góly. Devatenáctiletý Sejk se stal novým hrdinou Teplic

13. únor 2022  Josef Pešout  Sport  1814 zobrazení  519 slov

Fotbalové Teplice představily na prvoligové scéně nový objev. Teprve devatenáctiletý útočník Václav Sejk nastoupil 12. února ke svému debutu v nejvyšší soutěži a dvěma góly přispěl k vítězství severočeského týmu na půdě Baníku Ostrava 4:2.

Fotbalový stadion v Teplicích. Foto MEDIASHOWFotbalový stadion v Teplicích. Foto MEDIASHOW

Sejkova premiéra byla výjimečná i z toho důvodu, že do Teplic přišel na hostování z pražské Sparty pouze týden před svým prvním ligovým zápasem v životě. Byť zamířil na teplická Stínadla z pražské Letné, není na severu Čech během své dosavadní krátké fotbalové dráhy úplným nováčkem.

Reklama

Pochází z Děčína, hrál za Boletice nad Labem, Junior Děčín a pokračoval v teplické mládeži. Jako dorostenec odešel z Teplic do Sparty. A nyní se skvělým způsobem vrátil do svého nedávného klubu.

Mladý útočník na sebe upozornil v rezervě pražské Sparty, když na podzim patřil k nejlepším hráčům ve druhé lize. Dařilo se mu střelecky a dokonce se už v devatenácti letech propracoval do kádru české reprezentační jedenadvacítky.

Sejka těší, že Teplice úspěšně vstoupily do prvoligového jara. V prvním jarním kole nebyl ještě pro teplický tým k dispozici při vítězství 1:0 nad Bohemians, ale v Ostravě se stal ústřední postavou zápasu.

„Dva góly při ligovém debutu, navíc na hřišti silného soupeře, to by si vysnil každý fotbalista. A mě se to splnilo,“ líčil mladý kanonýr při on-line tiskové konferenci na ostravském stadionu.

Třebaže Sejk nastoupil vůbec poprvé na ligový trávník a neměl v přípravě čas na sehrání s novými teplickými spoluhráči, na jeho výkonu to nebylo znát.

Věděli jsme, že Ostrava minule vyhrála v Mladé Boleslavi 3:2 a má ofenzivní tým. Zároveň ale může mít mezery v defenzivě a pokud by se naskytla příležitost, tak bychom toho chtěli využít ke skórování, což se podařilo,“ uvažoval Sejk.

Nadějný forvard si pochvaloval souhru s celým týmem.

„Jan Fortelný se podílel přihrávkami na třech gólech, v útoku jsme se doplňovali s Filipem Žákem, který dal jednu branku,“ vypíchl mladý kanonýr individuální přednosti dalších hráčů Teplic.

Sejk byl na podzim v dresu pražského béčka zvyklý na vítězství ve druhé lize a stejnou mentalitu by si rád přenesl i do Teplic.

„Přál bych si pomoci týmu co nejvíce v boji o záchranu v první lize. Výhra z Ostravy je pro nás impulsem pro příští kolo, kdy hostíme poslední Karvinou. To může být klíčový zápas celého jara,“ připomněl Sejk další utkání v neděli 20. února.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 10x