Reprezentační trenéři se sešli i v týmu českého mistra

12. září 2022  Josef Pešout  Sport  1345 zobrazení  456 slov

Nadcházející volejbalová sezona přináší spoustu novinek, které se týkají i trenérských přesunů v rámci české nejvyšší soutěže. K nejzajímavějším událostem patří i příchod zkušeného kouče Martina Kopa k mistrovskému celku VK Karlovarsko.

Trenéři Martin Kop (vlevo) a Jiří Novák při tréninku VK Karlovarsko v karlovarské hale. Foto MEDIASHOWTrenéři Martin Kop (vlevo) a Jiří Novák při tréninku VK Karlovarsko v karlovarské hale. Foto MEDIASHOW

V trenérském týmu elitního českého družstva může Kop pokračovat ve spolupráci s Jiřím Novákem. Oba vedou českou reprezentaci a nyní společně působí i na klubové úrovni, což je svým způsobem unikátní záležitost. Kop v české extralize byl naposledy hlavním koučem týmu Aero Odolena Voda.

Reklama

„Není časté, aby trenéři reprezentace byli spolu i u jednoho extraligového celku. S Jiřím Novákem se známe dlouho, oba jsme kdysi hráli za národní tým. Víme, co můžeme od sebe čekat. A to by mohlo být přínosem nejen pro klub, ale i reprezentaci,“ svěřil se Martin Kop pro Mediashow.cz po jednom z tréninků úřadujících mistrů v karlovarské hale.

Kop, který má oficiálně roli Novákova asistenta, vnímá pohyb v kádru Západočechů.

„Z Varů odešli špičkoví čeští reprezentanti – Lukáš Vašina do Polska a Patrik Indra do Francie. V české extralize odvedli velký kus práce a zahraniční angažmá je pro ně výzvou. Přece jen polská a francouzská liga jsou kvalitnější, než česká. Už samotný fakt, že dostali takové nabídky, je krokem vpřed v jejich kariéře. A snad by z toho mohla těžit i česká reprezentace,“ uvažoval Martin Kop.

Na tým VK Karlovarsko čeká v sezoně i účast ve skupině Ligy mistrů. Kop má s touto soutěží zkušenosti z působení v cizině.

„Vzpomínám si, že jsem zažil Ligu mistrů jako hráč v dresu Vídně v sezoně 1997-98. A potom i jako trenér stejného vídeňského klubu,“ vybavil si protřelý kouč.

Čím je podle Kopa Liga mistrů výjimečná? Na to má jasný názor.

„Už podle názvu a prestiže je patrné, že v ní startují nejlepší evropské kluby. Ale v jejich řadách jsou i mnozí Brazilci, Argentinci, kteří hrají v Evropě. To dodává Lize mistrů lesk a kvalitu,“ podotýká Martin Kop.

Karlovarský celek počítá v sezoně i se zapojením vícero hráčů z ciziny do svého kádru.

„Stojí před námi úkol zabudovat posily, což není snadné. Předem se však nedá odhadovat, jak se nám podaří zacelit mezery po odchodech už zmíněných klíčových hráčů,“ dodává Martin Kop.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x