Reprezentanti se chystají na šampionát. Je to specifická sezona, ví kouč Mlejnek

4. prosinec 2020  Redakce   Sport  981 zobrazení  389 slov

Reprezentační hokejový celek hráčů do dvaceti let má za sebou již dvě soustředění v Litoměřicích v rámci přípravy na mistrovství světa této věkové kategorie. Hráči se pohybovali jen v areálu hotelu a zimního stadionu.

Trenér Karel Mlejnek. Foto: MediaShow.czTrenér Karel Mlejnek. Foto: MediaShow.cz

Nyní se od 5. prosince mladí hokejoví reprezentanti připravují ve stejném modelu ve Vyškově. Šampionát v Edmontonu se má uskutečnit na přelomu roku.

Reklama

Trenér Karel Mlejnek se svými asistenty Davidem Brukem a Pavlem Trnkou pozvali do závěrečný kemp před juniorským mistrovstvím světa nezvykle vysoký počet 42 hráčů. Z nich vzejde nominace 28 hráčů, kteří by 13. prosince měli odletět do Kanady.

U české dvacítky pracuje nový realizační tým. Karel Mlejnek byl v minulé sezoně asistentem trenéra Miloše Říhy staršího u reprezentačního áčka a vedl Sokolov v první lize. David Bruk vedl reprezentační devatenáctku a je i v současnosti hlavním koučem Litoměřic v první lize a Pavel Trnka byl loni asistentem trenéra extraligových Vítkovic. Je to tedy zkušená trojice, která má na soustředění ve Vyškově k dispozici šest brankářů, 14 obránců a 23 útočníků.

„Aktuální sezona je hodně specifická, což ovlivňuje i nominaci na mistrovství světa. Mimo výkonnosti hráčů musíme brát ohled i na covid-19. I proto se kempu ve Vyškově zúčastní široký kádr. Navíc spousta hráčů odehrála kvůli koronavirové pandemii pouze několik utkání," uvedl Mlejnek v tiskové zprávě.

Zúžený kádr plánuje zveřejnit den před odletem do dějiště šampionátu.V aktuálním širším výběru jsou hráči ročníků 2001, 2002 a 2003. Deset z nich - brankáři Lukáš Pařík a Nick Malík, obránci Martin Haš, Karel Klikorka, Šimon Kubíček a Radek Kučeřík a útočníci Jan Myšák, Jaromír Pytlík, Adam Raška a Michal Teplý - startovali na minulém juniorském MS v Ostravě a Třinci.

Čeští reprezentanti se v Edmontonu představí v základní skupině B a postupně se utkají se Švédskem, Ruskem, USA a Rakouskem. Do čtvrtfinále postoupí čtyři týmy. Před turnajem ještě sehrají přípravné zápasy proti Finsku a Německu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x