Robert Reichel se vrací na litvínovskou střídačku, bude asistentem trenéra Mlejnka

25. říjen 2022  Redakce   Sport  1235 zobrazení  707 slov

Po odvolání Vladimíra Růžičky se stává hlavním trenérem hokejistů HC Verva Litvínov v extralize Karel Mlejnek. Jeho asistenty budou David Kočí a Robert Reichel. Na trenérskou střídačku Litvínova se Reichel vrací po jedenácti letech, když v sezoně 2010/2011 vedl tým z postu hlavního trenéra.

Hokejový trenér Robert Reichel. Foto Archiv MEDIASHOWHokejový trenér Robert Reichel. Foto Archiv MEDIASHOW

Reichel působil společně s Mlejnkem i u reprezentačního áčka České republiky v letech 2018-2020 v roli asistenta tehdejšího hlavního trenéra Miloše Říhy staršího! Dále pracoval jako hlavní kouč u juniorské reprezentace do 18 let a vedl litvínovské mládežnické celky.

Reklama

V roli asistenta skončil také Daniel Branda. Zbytek realizačního týmu zůstává beze změn.Uvedl to web litvínovského klubu v tiskové zprávě.

Na ledě Vítkovic si v neděli litvínovští hokejisté připsali sedmou porážku v řadě a celkem dvanáctou ve čtrnácti utkáních letošní sezóny. Výsledkové nezdary vyústily v pondělní mimořádné zasedání představenstva klubu, které nakonec rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Vladimíra Růžičky a jeho asistenta Daniela Brandy.

„Start sezóny nám hrubě nevyšel. Přestože některé zápasy jsme ztratili smolně, důležité jsou body. A v první čtvrtině soutěže jsme jich získali pouze devět. Tyto výsledky vyústily v odvolání hlavního trenéra a jeho asistenta,” řekl generální ředitel klubu Pavel Hynek.

„Vláďovi i Danielovi musím poděkovat. Odvedli tady velký kus poctivé práce a nebylo by fér dávat současný neúspěch za vinu celý jim. Stejnou odpovědnost za výsledky nesu já i všichni hráči, kteří nosí litvínovský dres. Přesto věříme, že tato změna dá týmu tolik potřebný impuls,” dodal.

Novým hlavním koučem Chemiků byl jmenován Karel Mlejnek. Ten u týmu už působil v roli asistenta trenéra od začátku letošní sezóny. Před příchodem na sever Čech byl dva roky hlavním trenérem české juniorské reprezentace a na klubové úrovni vedl například Karlovy Vary a Sokolov, jako asistent působil u libereckých hokejistů, se kterými v roce 2017 prošel až do finále extraligy.

„V posunutí Karla do role hlavního trenéra vidíme zachování určité kontinuity rozdělané práce, navíc bude mít k ruce dva nové asistenty, které si sám zvolil a kteří mohou týmu předat obrovské množství zkušeností,” říká šéf klubu.

Jako své asistenty si Mlejnek vybral současného trenéra juniorky a někdejšího obránce Davida Kočího a legendu litvínovského i českého hokeje Roberta Reichela. Prvně jmenovaný má na svém kontě přes 140 zápasů v NHL, býval juniorským reprezentantem a vyhlášeným tvrďákem. Téměř dvoumetrový bek budil na ledě přirozený respekt.

„Davidovy zkušenosti jistě přijdou vhod naší defenzivě,” dodává Hynek.

Robert Reichel je legendou nejen litvínovského hokeje, olympijský vítěz z Nagana, trojnásobný světový šampion a bývalý kapitán reprezentace. Je také členem Síně slávy Českého hokeje a v roce 2015 byl uveden společně s Dominikem Haškem jako dosud poslední český hráč i do síně slávy IIHF. V NHL zaznamenal v dresech Calgary, NY Islanders, Phoenixu a Toronta celkem 900 startů (z toho 70 v play off).

Jméno Roberta Reichela není třeba dlouze komentovat. Jsme velmi rádi, že nabídku přijal, je to litvínovský patriot a srdcař a chce Karlovi i litvínovskému hokeji pomoci. I proto dohoda zohledňuje jeho dosavadní nasmlouvané závazky, které mu klub umožní splnit a dokončit,” uzavírá generální ředitel změny na lavičce.

Zbytek realizačního týmu v čele s trenérem brankářů Zdeňkem Orctem zůstává beze změn. Premiéru bude mít nová trojice na lavičce už v pátek, kdy na Zimní stadión Ivana Hlinky přijede pražská Sparta.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.82 hvězdiček / Hodnoceno: 11x