Šampionát je obrovskou akcí, láká Balvín na Evropu

26. srpen 2022  Josef Pešout  Sport  697 zobrazení  384 slov

Český mužský basketbal se pokusí potvrdit svoje skvělé renomé z posledních let i na mistrovství Evropy v Praze od 2. září. Sportovní příznivci si jistě všimli, že této akci je věnována i velká mediální a propagační kampaň. Vystupují v ní také špičkoví čeští reprezentanti.

Basketbalový reprezentant Ondřej Balvín. Foto MEDIASHOWBasketbalový reprezentant Ondřej Balvín. Foto MEDIASHOW

Mezi nimi je i pivotman Ondřej Balvín, který má za sebou jedenáct let působení ve Španělsku, navíc hrál i v Německu  a Japonsku.

Reklama

Jak vnímáte přípravy a celkovou atmosféru, spojenou s konáním evropského šampionát v Praze?

Jsem součástí reprezentačního kolektivu a dobře si uvědomuji, že se v Česku chystá obrovská akce, jaká tady nikdy nebyla. Takže reklamní spoty, upoutávky v televizi a články v médiích považuji za věci, které k tomu patří. Jsme rádi, že můžeme reprezentovat Českou republiku. A tak se objevuje propagace šampionátu prostřednictvím hráčů v celostátním měřítku, ale i ve městech, odkud pocházíme.

Zamlouvá se se vám tato forma mediálního zviditelňování?

Ukazuje se, že marketing je promyšlený. A navíc to jsou záležitosti, které nás baví. Jak jsem naznačil, je to velká akce a musí se její marketingový potenciál využít. Je to důležité i pro rozvoj basketbalu. Agentura, která reklamní aktivity zajišťuje, dělá skvělou práci. Zvyšuje povědomí o našem sportu. Snahou je, aby zájem o mistrovství Evropy přilákal k basketbalu ještě více lidí, než dosud.

Na klubové úrovni jste letos v létě skončil v Japonsku. Máte už jasno    o dalším působení?

Budu hrát za ukrajinský tým Prometej, který povede trenér české reprezentace Ronen Ginzburg. Tým najde nové domácí prostředí v lotyšské Rize.

Neuvažuje o návratu do české ligy?

Celou dosavadní kariéru v dospělém basketbale jsem strávil v zahraničí. I z pohledu českého národního týmu je důležité, aby čeští  reprezentanti hráli na klubové úrovni v zahraničních ligách, které jsou lepší, než ta česká. Jen tak můžeme konkurovat ostatním soupeřům.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x