Se změnami jsme spokojeni, míní ostravský trenér Smetana

28. leden 2022  Josef Pešout  Sport  1648 zobrazení  329 slov

Z pátého místa tabulky vstoupí do jarní části první ligy fotbalisté Baníku Ostrava. Kádr týmu prošel během krátké zimní přestávky obměnou na některých postech především ve středové a ofenzivní řadě.

Ilustrační snímek ze zápasu Baníku Ostrava. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze zápasu Baníku Ostrava. Foto MEDIASHOW

Z Baníku Ostrava odešli Roman Potočný na hostování do Viktorie Plzeň, Adam Jánoš a Ondřej Chvěja na hostování do MFK Karviná, Denis Granečný do Maďarska, Yira Sor přestoupil do pražské Slavie a v áčku už nebude figurovat ani Carlos De Azevedo.

Reklama

Naopak novými tvářemi jsou Šimon Falta z Viktorie Plzeň, Martin Chlumecký z Teplic, Arťom Koncevoj z Ruchu Brest, Petr Jaroň z béčka a nejnovější akvizicí je Ubong Ekpai na hostování z pražské Slavie.

„S tím, k jakým změnám v týmu došlo, jsme spokojeni. Povedlo se realizovat to, co jsme chtěli,“ shrnul trenér Ondřej Smetana pohyb na soupisce Baníku pro MEDIASHOW.

Velmi zajímavou postavou by se v ostravském klubu mohl stát Ubong Ekpai. Dříve působil ve Slovanu Liberec, ve Zlíně, v Plzni, Českých Budějovicích a naposledy v pražské Slavii.

„Ze Slavie přišel fyzicky dobře připravený. Poznali jsme to už během jeho prvních tří tréninků s naším týmem. Věřím, že nám taky pomůže. Je to pro něj nová šance a záleží na něm, jak se prosadí. Vytvoříme mu podmínky, aby mohl na sobě pracovat a aby mu to v Baníku sedělo,“ uvažoval Smetana.

Ostravský celek absolvoval herní soustředění v Turecku. A generálkou na jarní start ligy by mělo být přípravné utkání na půdě pražské Slavie v neděli 30. ledna. Oba týmy si zvolily vzájemný zápas proto, že se už střetly naposledy v 19. kole v prosinci a v základní části soutěže se na jaře už nepotkají.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 6x