Šéf Komety Zábranský je zpátky na střídačce hokejistů Brna

10. listopad 2021  Redakce   Sport  1381 zobrazení  253 slov

Na střídačku hokejistů extraligového Brna se opět vrací šéf klubu Libor Zábranský. Na žádost hlavního trenéra Jiřího Kalouse rozšíří realizační tým Komety. Aktuálně jedenáctý klub tabulky o tom informoval na svém webu a zprávu převzala média.

Ilustrační snímek z hokejové extraligy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z hokejové extraligy. Foto MEDIASHOW

"Já jsem s návratem na střídačku tuto sezonu vůbec nepočítal. Po dlouhé poradě a názoru Jirky Kalouse jsem to ale přehodnotil," uvedl Zábranský.

Reklama

"Pořád přemýšlíme nad tím, jak dodat týmu impulz a nakopnout jej ke stabilním výkonům. Sráží nás individuální chyby a výkony nahoru dolů, kvůli kterým jsme ztratili spoustu bodů. Uvědomujeme si vážnost situace a nechceme nic podcenit," komentoval Kalous svou žádost k majiteli klubu, jenž je i generálním manažerem.

Brzy osmačtyřicetiletý Zábranský dovedl Kometu v letech 2017 a 2018 k extraligovému titulu. V další sezoně prošli Jihomoravané s bývalým reprezentačním obráncem na pozici kouče ještě do semifinále, ale od té doby už se jim tolik nedařilo.

Koncem dubna 2019 převzal tým Petr Fiala, už v polovině listopadu se však Zábranský po odvolání kouče na střídačku vrátil. Letos koncem března avizoval svůj úmysl nepokračovat v roli trenér a pár dnů nato jmenoval svého nástupce Kalouse.

Ani pod zkušeným trenérem se však týmu příliš dobře nevede. Za 21 odehraných utkání nastřádala Kometa 27 bodů a zvítězila maximálně třikrát po sobě.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x