Skvělá Ledecká! Obhájila olympijské zlato na snowboardu v paralelním obřím slalomu

8. únor 2022  Redakce   Sport  1490 zobrazení  220 slov

Ester Ledecká obhájila olympijské zlato v paralelním obřím slalomu na snowboardu a získala první českou medaili na hrách v Pekingu. Ve středisku Čang-ťia-kchou splnila roli největší favoritky, soutěží prošla suverénně. Zprávu o jejím triumfu okamžitě zveřejnila všechna média.

Ester Ledecká na podzim 2021 v pražské O2 Areně. Foto MEDIASHOWEster Ledecká na podzim 2021 v pražské O2 Areně. Foto MEDIASHOW

Třetím olympijským zlatem Ledecká vyrovnala rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a oštěpaře Jana Železného. Čtyřikrát na olympiádě vyhrál atlet Emil Zátopek a českou rekordmankou je se sedmi triumfy legendární gymnastka Věra Čáslavská.

Reklama

"Jsem ohromně šťastná, ale pořád jsem trošku hlavou v závodu," řekla Ledecká krátce po dojetí webu her.

"Byla to zábava. Snažila jsem se jezdit konzistentně, držet si ideální linii a dařilo se mi to celý den. Odvedla jsem dobrou práci a jsem moc pyšná na svůj tým. Všechno udělali skvěle a já jsem ráda, že jsem to takhle dokončila," uvedla.

Šestadvacetiletá Ledecká je na olympijských hrách potřetí. Při premiéře v Soči 2014 skončila po problémech se zády sedmá v paralelním obřím slalomu a šestá ve slalomu.

O čtyři roky později v Pchjongčchangu už nenašla v paralelním obřím slalomu konkurentku a k tomu získala senzačně zlato na lyžích v superobřím slalomu, které bude obhajovat za tři dny.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x