Slavia postoupila do jarní fáze Evropské ligy. Obrovský úspěch, kvituje trenér

4. prosinec 2020  Redakce   Sport  1289 zobrazení  343 slov

Fotbalisté pražské Slavie jako jediný český celek postoupili do jarní fáze Evropské ligy. V silné skupině nechali za sebou nejen izraelský klub Beer Ševa, ale i francouzské Nice.

Arena Slavia Praha. Foto: MediaShow.czArena Slavia Praha. Foto: MediaShow.cz

Trenér Pražanů Jindřich Trpišovský si úspěchu velmi považuje.

Reklama

„To, jak jsme skupinu zvládli, bycho postavil na úroveň postupu do Ligy mistrů a tažení v Evropské lize do čtvrtfinále před dvěma lety,“ konstatoval kouč na videokonferenci po vítězném zápase s Beer Ševou (3:0).

„Máme spoustu mladých kluků, kteří začínají v Evropě. Po prvním kole jsme byli bez bodu a zbývalo pět zápasů. A v té konstelaci jsme věděli, že kdyby se nám podařilo postoupit z prvního místa a nechali za sebou jak Nice, tak Leverkusen, byl by to obrovský úspěch," mínil Trpišovský.

„V momentě, kdy nám nalosovali do skupiny Leverkusen a Nice, týmy z vyspělých soutěží, bylo jasné, že abychom šli dál, musíme jednoho z nich vyřadit. Nám se povedlo jít dál, nechat za sebou Nice a mít po pěti kolech 12 bodů, což je pro tým neskutečný úspěch. Kolo před koncem máme jasný postup a ještě jedeme bojovat do Leverkusenu o první místo," uvažoval kouč nad vývojem skupiny.

V neděli 6. prosince čeká na Slavii ligové derby na půdě Sparty, potom odveta v Leverkusenu a pokračování české ligy až do 23. prosince! Pak se může tým chystat na jarní část Evropské ligy.

„Vyřazovací část je skvělá. Máte motivaci v krátké zimní přípravě. Budeme se zase rvát a uděláme to soupeři, kterého nám vylosují, nepříjemné," nechal se slyšet Trpišovský.

Hrát se bude v únoru.

„Doufám, že budeme v co nejsilnějším složení,“ dodal trenér českého mistra.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x