Také hokejisté Sparty, Litvínova a Pardubic jsou v karanténě

18. leden 2022  Redakce   Sport  1912 zobrazení  228 slov

Hokejisté Sparty Praha, Litvínova a Pardubic jsou za poslední týden již čtvrtým, pátým a šestým týmem extraligy, který se potýká s nákazou koronavirem a musí do karantény. Pražané proto byli nuceni odložit úterní domácí utkání (18. ledna) s Karlovými Vary a také páteční duel ve Zlíně. Desátý klub tabulky o tom informoval na webu a zprávu přinesla média. Podobně jsou na tom i týmy HC Verva Litvínov a HC Dynamo Pardubice.

Pražská O2 Arena, kde hrají domácí zápasy hokejisté Sparty. Foto MEDIASHOWPražská O2 Arena, kde hrají domácí zápasy hokejisté Sparty. Foto MEDIASHOW

Shodou okolností jsou zlínští Berani jedním z týmů, jež nastoupily do karantény v uplynulých dnech. Během minulého týdne se nákaza nemocí covid-19 objevila postupně v Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi a právě ve Zlíně.

Reklama

Již začátkem roku bojoval s koronavirem i obhájce titulu a aktuálně vedoucí tým soutěže Třinec.Kádr Sparty poznamenala v uplynulých dvou vystoupeních v pátek proti Hradci Králové (4:1) a v neděli na ledě Liberce (3:4) rozsáhlá viróza.

Několik hráčů nemohlo ze zdravotních důvodů do zápasu naskočit. V prvním z těchto duelů scházel ze stejných důvodů i kouč Josef Jandač. I proto hráči absolvovali po sobotních PCR testech v pondělí další vyšetření a testy napodruhé odhalily pozitivní případy.

"Je to pro nás samozřejmě komplikace, se kterou se ale musíme vypořádat. Jsme v permanentním kontaktu s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, se kterou řešíme další postup. S Karlovými Vary a Zlínem budeme hledat náhradní termíny pro odehrání zápasů," uvedl sportovní ředitel klubu Petr Ton na klubovém webu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x