Tepličtí fotbalisté zvládli závěr turbulentního podzimu

25. prosinec 2020  Redakce   Sport  635 zobrazení  432 slov

Turbulentní období zažili v závěru podzimní sezony fotbalisté Teplic. V posledních šesti zápasech vedli tým postupně tři hlavní trenéři, což je nevšední situace, byť probíhající sezona první ligy je ve všech směrech nestandardní.

Fotbalový stadion v Teplicích. Foto Archiv MediaShow.czFotbalový stadion v Teplicích. Foto Archiv MediaShow.cz

Po prohraném duelu s pražskou Spartou (0:1) byli odvoláni kouč Stanislav Hejkal i jeho asistent Pavel Drsek. Na lavičce Teplic pak debutovali při vítězném utkání v Mladé Boleslavi (2:0) nový trenér Radim Kučera s asistentem Josefem Dvorníkem. Společně působili u týmu při remíze s Olomoucí (1:1), debaklu v Plzni (0:7) a při výhře nad Brnem (1:0).

Reklama

Ve Zlíně, kde Tepličtí před Štědrým dnem vyhráli 3:2, byl veden jako hlavní trenér Josef Dvorník, protože Kučera s týmem nemohl přicestovat kvůli nemoci.

„Byli jsme ale pořád v kontaktu, jak to umožňují technologie používané v dnešní době. Spojili jsme se i o poločasové přestávce. Konzultovali jsme přípravu a beru to tak, že Radim Kučera je hlavním koučem. Věříme, že se brzy uzdraví a budeme fungovat znovu jako realizační tým pohromadě,“ uvedl Dvorník při on-line tiskové konferenci ve Zlíně.

Nutno dodat, že pro Dvorníka to zdaleka nebyla prvoligová trenérská premiéra. V Opavě spolupracoval z postu asistenta s Romanem Skuhravým i jeho nástupcem Ivanem Kopeckým. Poté vedl mužstvo rovněž jako hlavní trenér společně s tehdejším sportovním manažerem klubu Aloisem Grussmannem, který pak odešel z Opavy do role sportovního manažera v Baníku Ostrava.

Třebaže Tepličtí postrádali kromě Radima Kučery ve Zlíně i řadu hráčů, Dvorník přijal situaci s reálným pohledem.

„Každý tým se potýká s nějakými problémy. Proto musím vyslovit našemu mužstvu absolutorium. Znovu jsme nastoupili se středními obránci, kteří obvykle zastávají v sestavě jiné pozice. Je to trošku složitější, ale vzali jsme to jako fakt,“ mínil zastupující trenér.

Fotbalisté Teplic by měli zahájit „jarní“ část sezony už 15. ledna zápasem s Jabloncem.

„To, že jsme zvládli podzimní finiš, je pro nás impulsem do další fáze soutěže. Očekáváme, že se do přípravy zapojí i uzdravení hráči, abychom mohli trénovat ve větším počtu. A věřím, že určité herní věci ještě zlepšíme,“ dodal Dvorník.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x