Trenér Adam Choleva povede basketbalisty NH Ostrava

9. červen 2021  Redakce   Sport  1198 zobrazení  408 slov

V basketbalovém klubu NH Ostrava nastává trenérská změna. Dosavadní kouč Peter Bálint skončil a vedením týmu byl pověřen asistent Adam Choleva.

Trenér Adam Choleva.  Foto Mediashow.czTrenér Adam Choleva. Foto Mediashow.cz

Mladý trenér zažívá doslova hektické období. Loni na jaře Choleva ukončil hráčskou dráhu a v klubu NH Ostrava se přesunul na post asistenta trenéra u áčka. A v pětadvaceti letech si dokonce odbyl už i premiéru v roli hlavního kouče ostravského celku při podzimním ligovém zápase na palubovce v Ústí nad Labem.

Reklama

Ostravský tým tehdy v Ústí vedl z lavičky sám. A jaké měl vysvětlení pro absenci trenéra Petera Bálinta při vystoupení basketbalistů Nové huti na severu Čech?

„Trenér Peter Bálint zůstal z preventivních důvodů doma. Z jeho strany se někde objevil pozitivní výsledek testů na koronavirus. Takhle mi to bylo řečeno a pro jistotu pan Bálint s námi necestoval," svěřil se Choleva.

A přidal vzpomínky na svůj trenérský debut v nejvyšší soutěži.

„Je pravda, že po dvou kolech jsem do toho rychle skočil. Děkuji klubu za důvěru. Bohužel to dopadlo tak, že jsme v Ústí prohráli. Kluci se ale snažili, hráli s dobrou energií, ale víc to střelecky padalo soupeři,“ vybavil si.

Loni Choleva oslavil teprve pětadvacáté narozeniny.

„Trenérskou šanci mohu brát jako dárek. Uznávám, že je to brzy, co jsem se stal aspoň na krátký čas hlavním trenérem. Vždyť asistentem jsem byl pouhé dva měsíce. Velký dík patří i klukům z týmu, se kterými jsem loni ještě hrál, že mě podrželi. Cítil jsem od nich, že mě naslouchají, což je super,“ mínil Choleva.

Jeho otec Zbyněk Choleva trénoval řadu let v nejvyšší soutěži, získával jako kouč medaile s celky Nového Jičína a Prostějova.

„Pokud jde o jeho trenérskou minulost, tak jsem ho samozřejmě sledoval. A taky jsem se ním radil, když jsem loni dostal důvěru jako zastupující kouč. Otec v té době učil ve škole v Novém Jičíně,“ dodal Adam Choleva.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.44 hvězdiček / Hodnoceno: 9x