Trenér Holaň nově povede hokejisty Vítkovic místo odvolaného Trličíka

7. prosinec 2020  Redakce   Sport  988 zobrazení  280 slov

V hokejové extralize dochází v průběhu sezony už ve druhém klubu k trenérské změně.

Trenér Miloš Holaň. Foto: MediaShow.czTrenér Miloš Holaň. Foto: MediaShow.cz

Po Pardubicích, kde odvolaného Milana Razýma vystřídal na střídačce v pozici hlavního kouče Richard Král, oznámily rošádu i Vítkovice!

Reklama

Po sérii pěti porážek vedení ostravského celku odvolalo trenéra Mojmíra Trličíka i jeho asistenty Darka Stránského a Ladislava Svozila. K týmu přichází nový hlavní kouč Miloš Holaň, jehož asistenty budou sportovní manažer klubu Roman Šimíček a trenér mládeže Radek Philipp.

Přitom předchozí trojice Trličík, Stránský, Svozil pracovala v klubu v tomto složení jen od začátku této sezony. Trličík ale vedl tým už v závěru minulého ročníku, kdy Vítkovice bojovaly o záchranu.

Nový trenér Miloš Holaň naposledy působil na střídačce Poruby v první lize, kde jej v lednu 2020 nahradil František Výborný.

Pro Holaně znamená příchod do Vítkovic návrat do extraligy po několika letech. Na konci sezony 2015/2016 zachránil Pardubice v baráži, poté dosáhl s tímto celkem na čtvrtfinále, ale na podzim 2017 byl z Pardubic odvolán.

Předtím vedl mj. Vítkovice už dříve, ale rovněž trenérsky pracoval ve Spartě Praha, Mladé Boleslavi. Během zahraničních angažmá trénoval na klubové úrovni na Slovensku, v Norsku, na Ukrajině, v Bělorusku, Rakousku.

Nejbližší zápas pod vedením Holaně čeká na Vítkovice už v úterý 8. prosince na ledě Litvínova.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.86 hvězdiček / Hodnoceno: 14x