Trenér Jarošík odchází po půl roce z Ústí nad Labem k týmu mistra Slovinska

25. prosinec 2020  Redakce   Sport  841 zobrazení  442 slov

Fotbalový trenér Jiří Jarošík mění působiště. Po půlročním angažmá v druholigovém celku FK Ústí nad Labem odchází do klubu slovinského mistra NK Celje, jenž to uvedl na svém webu. Pod vedením Jarošíka obsadil ústecký tým po podzimu skvělé třetí místo v tabulce.

Jiří Jarošík. Foto fkustiJiří Jarošík. Foto fkusti

Právě jako skvělý tah vnímali v Ústí nad Labem letní příchod nového trenéra Jiřího Jarošíka. „Kouč odvádí perfektní práci,“ říkal klubový šéf Václav Kožíšek.

Reklama

„Při obsazování trenérského postu jsme zvažovali výběr mezi dvěma třemi trenéry. Za Jiřím Jarošíkem stojí příběh. V Ústí jako žáček začínal. K městu i klubu má vztah, navíc i zázemí. Je to velmi skromný kluk. Až si myslím, že by tak nemusel být vzhledem k tomu, co dokázal. Mohl by se cítit více nahoře,“ komentoval Kožíšek Jarošíkův přístup k fotbalu a pracovitost.

Jarošík na jaře 2018 pracoval v Liberci coby asistent trenéra Davida Holoubka. Tehdy měli v týmu například Coufala, Kúdelu, Karafiáta, Ševčíka, Malinského, Oscara, co jsou teď ve Slavii. Ale i Breiteho, Potočného a další hráče.

"Myslím si, že ten půlrok Jirkovi Jarošíkovi v Liberci hodně prospěl. Byl u vzestupu hráčů, kteří jsou v reprezentaci. Pozice hlavního trenéra v profesionálním fotbale není pro něj jednoduchá, ale vypořádává se s ní dobře. Rozumí mladým klukům. Už jeho samotná přítomnost u mužstva je přínosem i do kabiny,“ liboval si klubový šéf.

V Ústí nad Labem na podzim po obměně kádru dostali šanci noví hráči, například Josef Bazal, Matěj Koubek, Vasil Kušej i další.

„Ukazuje se, že budou platní pro tým. Ale co je potěšující, že kromě hráčů na hostování máme snad po patnácti letech v mužstvu pět až šest odchovanců, jednomu je teprve sedmnáct a půl roku,“ poznamenal Kožíšek.

Ústí nad Labem tak půjde do jarní sezony pod vedením nového trenéra, jehož jméno klub dosud neoznámil. Změny nastávají i v jiných klubech. Ve Viktorii Žižkov se dosavadní kouč David Vavruška přesouvá do pozice šéftrenéra mládeže a k týmu přichází David Oulehla z Varnsdorfu. Jím uvolněné místo zaujme Pavel Drsek, který byl počátkem prosince odvolán z postu asistenta v prvoligových Teplicích a nyní se stane hlavním koučem ve druhé lize.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.71 hvězdiček / Hodnoceno: 7x