Trenér Martin Hašek povede fotbalisty Ústí nad Labem

24. duben 2022  Redakce   Sport  1696 zobrazení  214 slov

Pět kol před koncem druhé fotbalové ligy dochází v klubu FK Ústí nad Labem ke změně na trenérských postech. Po prohře 0:3 ve Vlašimi byli odvoláni hlavní kouč David Jarolím i jeho asistent a bratr Lukáš Jarolím a také trenér brankářů Jaromír Blažek. Novým hlavním trenérem se stal Martin Hašek, který naposledy působil v prvoligovém klubu Bohemians Praha 1905. Od října 2019 byl bez angažmá.

Trenér Martin Hašek při působení v Bohemians Praha 1905. Foto Archiv MEDIASHOWTrenér Martin Hašek při působení v Bohemians Praha 1905. Foto Archiv MEDIASHOW

Ústečtí fotbalisté klesli v tabulce na předposlední 15. místo, které by po skončení sezony znamenalo sestup do třetí ligy. Proto vedení klubu rychle zareagovalo ve snaze odvrátit hrozbu pádu do nižší soutěže.

Reklama

V Ústí se trenéři střídají poměrně často. Po odchodu Aleše Křečka vedl tým na podzim 2020 Jiří Jarošík, nynější kouč Teplic. Od ledna 2021 do 23. dubna 2022 byl u týmu David Jarolím, k němuž letos v lednu přibyl jeho bratr Lukáš Jarolím.

Nově nastupující ústecký trenér Martin Hašek je bývalým českým reprezentantem, působil v několika obdobích ve Slovanu Liberec, pražské Spartě, také v Příbrami. Absolvoval i hráčská angažmá v Austrii Vídeň, Sturmu Graz a Dynamu Moskva.

Jako trenér pracoval Martin Hašek mimo jiné v pražské Spartě a právě Bohemians Praha 1905, trénoval rovněž Sokolov, Pardubice, Vlašim. Haškovým asistentem bude bývalý ligový hráč Teplic Dušan Tesařík. Premiéru na ústecké lavičce by si měli oba odbýt ve středu 27. dubna v zápase s Duklou Praha.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x