Trenér Růžička odešel ze Slovanu Ústí nad Labem do Slovanu Bratislava

28. září 2023  Redakce   Sport  380 zobrazení  285 slov

Jen dva měsíce, během nichž odkoučoval dva mistrovské zápasy ve třetí nejvyšší soutěži, působil hokejový trenér Vladimír Růžička ve Slovanu Ústí nad Labem. Jak se dalo očekávat, krátce po startu rozbíhající se sezony dostal novou nabídku z jiného klubu, kterou přijal. Růžička odchází ze severu Čech do Slovanu Bratislava, který hraje slovenskou extraligu.

Trenér Vladimír Růžička na střídačce hokejistů Slovanu Ústí nad Labem v září 2023. Foto MEDIASHOWTrenér Vladimír Růžička na střídačce hokejistů Slovanu Ústí nad Labem v září 2023. Foto MEDIASHOW

V české extralize vedl Růžička řadu let pražskou Slavii, kde úspěšně hrál a  trénoval (tituly 2003 a 2008), poté Chomutov, Hradec Králové a Litvínov. V nižší soutěži působil krátce v Kadani a naposledy v Ústí nad Labem.

Reklama

K jeho největším úspěchům v hráčské kariéře patří titul mistra světa 1985, olympijské zlato v Naganu 1998 v roli kapitána českého národního týmu. Jako trenér přivedl českou reprezentaci k titulům mistrů světa v letech 2005 a 2010.

Na Slovensku čeká Vladimíra Růžičku velmi atraktivní vstup do nového angažmá. Premiéru na lavičce bratislavského Slovanu si odbude na ledě Nitry, kterou vede další mistr světa z roku 1985 a tudíž Růžičkův spoluhráč z reprezentace Antonín Stavjaňa.

A následně hraje Slovan Bratislava s Duklou Trenčín, za kterou nastupoval Vladimír Růžička na konci 80. let v tehdejší československé lize.

Pokud jde o trenérskou pozici ve Slovanu Ústí nad Labem, nastala už druhá změna od konce března 2023. Tehdy u týmu skončili trenéři Jan Čaloun a Martin Štěpánek, které vystřídal koncem července právě Růžička.

A klub oznámil, že novým koučem nyní bude Jiří Merta, někdejší ústecký hráč a posléze trenér mládeže. V nedávné minulosti ale už působil i u áčka jako jeden z asistentů v době, kdy Slovan Ústí byl ještě účastníkem první ligy, druhé nejvyšší soutěže.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x