Trenér Růžička skončil u hokejistů Litvínova, tým povede asistent Mlejnek

24. říjen 2022  Redakce   Sport  992 zobrazení  308 slov

Trenér Vladimír Růžička skončil na lavičce posledního týmu hokejové extraligy Litvínova. Spolu s ním odvolalo představenstvo klubu na mimořádném zasedání i asistenta Daniela Brandu. Tým převzal další Růžičkův dosavadní asistent Karel Mlejnek. Klub to uvedl na svém webu. A zprávu hned převzala četná média včetně tiskové agentury ČTK.

Ilustrační snímek ze Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově, kde hraje severočeský tým domácí zápasy v extralize. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově, kde hraje severočeský tým domácí zápasy v extralize. Foto MEDIASHOW

Litvínov prohrál sedmkrát za sebou a získal během této série jediný bod. Naposledy v neděli na ledě Vítkovic utrpěl porážku 3:5.

Reklama

Růžička vydržel na lavičce svého mateřského klubu bezmála rok. Loni 9. listopadu nahradil slovenského trenéra Vladimíra Országha. Olympijský vítěz z Nagana a bývalý reprezentační kouč do Litvínova přišel z prvoligové Kadaně.

Kouč dvojnásobných mistrů světa z let 2005 a 2010 po dlouholetém působení na lavičce pražské Slavie vedl v extralize také Chomutov a Hradec Králové.S Litvínovem v minulé sezoně skončil třináctý a nepostoupil do play off, přesto s ním Verva v dubnu prodloužila smlouvu. V novém ročníku Růžička s týmem vybojoval jen dvě výhry.

Pětačtyřicetiletý Mlejnek už vedl jako hlavní kouč a asistent v extralize Karlovy Vary. Poté byl asistentem i v Liberci, se kterým v roce 2017 vybojoval stříbro v extralize. Hlavního trenéra Filipa Pešána zastoupil na liberecké střídačce v roli hlavního kouče při zápasech Ligy mistrů.

Působil i v Sokolově jako hlavní trenér a sportovní manažer. V letech 2018 až 2020 byl jedním z asistentů Miloše Říhy staršího u české reprezentace a v dalších dvou letech trénoval českou dvacítku.

Litvínov sáhl ke změně na lavičce jako druhý extraligový celek v této sezoně. Už 19. září skončili po dvou prohraných zápasech v Plzni Václav Baďouček s Milošem Říhou mladším.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x