Trenér Trpišovský: Něco jsme rozjeli a máme cíle pro jaro

24. prosinec 2020  Redakce   Sport  825 zobrazení  419 slov

Suverénním způsobem zvládli fotbalisté pražské Slavie podzimní část první ligy. Po odehraných třinácti zápasech je zdobí před druhým Jabloncem náskok šesti bodů.

Stadion Slavie Praha. Foto MediaShow.czStadion Slavie Praha. Foto MediaShow.cz

Ale Severočeši stihli v podzimní termínové listině o utkání více, takže Slavia má teoretickou šanci si v dohrávce svou pozici ještě upevnit. Třetí pražská Sparta absolvovala stejně jako Slavia „jen“ třináct kol.

Reklama

Trenér Jindřich Trpišovský navzdory skvělým výsledkům Slavie v lize nepropadá předčasnému uspokojení. Nechce bilanci z minulých měsíců přeceňovat, ale spíše žije realitou.Kouč netají, že by rád měl mužstvo pohromadě ve stávajícím složení.

„Moje přání a názor je, že by nikdo neměl odcházet. Něco jsme rozjeli a máme nějaké cíle na jaro. K nějakému prodeji by mělo dojít v létě. Samozřejmě se to může změnit v případě nějaké nabídky, definitivní slovo má vedení," uvedl Trpišovský na on-line tiskové konferenci po vítězném zápase v Plzni.

Typickým jevem pro Slavii je nabitý program týmu. "Čeká nás spousta zápasů - liga, Evropská liga, domácí pohár, do toho jsou kluci v reprezentacích. I proto stahujeme některé hráče z hostování. Třeba Micka van Burena, který se v Budějovicích rozehrál k dobrým výkonům,“ naznačil Trpišovský svoje úvahy.

„Musíme vytvořit takový kádr, abychom měli zastupitelnost a splnili cíle.  Teď nás bylo devatenáct do pole, je možné, že si na začátek ledna necháme víc hráčů," přemítal.

Fotbalová zima je specifická. Hrálo se až do Vánoc a první „jarní“ kolo je naplánováno už na 16. ledna.

„Navíc nikdo nevíme, co od jara čekat. Pro nás všechny je to nová situace, bez přípravy, bez odpočinku. Nevíme, jaké budou terény, jak budou reagovat hráči. V covidové době nevíte, jak vám kdo vypadne," bere Trpišovský svoji práci v širších souvislostech.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil