Trenér Weber skončil na lavičce fotbalistů Českých Budějovice

1. listopad 2022  Redakce   Sport  811 zobrazení  333 slov

Na postu hlavního trenéra fotbalového celku Dynamo České Budějovice skončil trenér Jozef Weber. Vedení prvoligového klubu odvolalo jednapadesátiletého kouče po víkendové porážce 0:3 v Jablonci, po níž Dynamo figuruje na 14. místě tabulky.

Fotbalový stadion v Českých Budějovicích - vstup do areálu. Foto MEDIASHOWFotbalový stadion v Českých Budějovicích - vstup do areálu. Foto MEDIASHOW

Pokračovat nebude ani asistent Jan Baránek, do konce podzimní části povedou tým Jiří Lech a Jiří Kladrubský. Jihočeši to oznámili na klubovém webu. A zprávu hned převzaly tiskové agentury včetně ČTK a další média.

Reklama

Weber nahradil na lavičce na začátku května Davida Horejše, v Dynamu ale nevydržel ani půl sezony. Během léta došlo v jihočeském mužstvu nejen k trenérské změně, ale i k velkým zásahům do hráčského kádru, z něhož odešli někteří klíčoví hráči.

Českým Budějovicím se v tomto ročníku zatím příliš nedaří a v lize jsou třetí od konce. V mimořádně vyrovnané tabulce jim ale pouhých pět bodů chybí na páté místo.V dosavadních 14 kolech si Jihočeši připsali čtyři vítězství, tři remízy a sedm porážek. V posledních dvou zápasech prohráli shodně 0:3 v Jablonci a s Hradcem Králové.

Dynamu se nevede hlavně doma, kde získalo jen dva z celkových 15 bodů v sezoně, a je tam nejhorším týmem soutěže.

Jozef Weber během své trenérské kariéry působil nejprve v roli asistenta trenéra Františka Komňackého v Jablonci, kde strávil řadu sezon jako hráč. Poté byl Weber hlavním koučem Bohemians Praha 1905, Karviné, Mladé Boleslavi a znovu vedl Karvinou, která byla jeho předchozí štací před příchodem na jih Čech.

Weberovo odvolání je třetí trenérskou změnou v ligové sezoně. U týmu Pardubic vystřídal Radoslav Kováč dvojici Jiří Krejčí a Jaroslav Novotný a mužstvo Baníku Ostrava místo Pavla Vrby převzal Pavel Hapal.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x