Trenéři Bílek a Horváth mají v Plzni oko na hráče, říká Tesařík

14. srpen 2022  Josef Pešout  Sport  1273 zobrazení  445 slov

Jen slova uznání a respektu vzbuzuje úspěšné účinkování fotbalistů Viktorie Plzeň na domácí ligové i evropské scéně. Velkou zásluhu na efektivní práci celého klubu mají kromě jeho vedení a hráčů také trenér Michal Bílek s asistentem Pavlem Horváthem.

Fotbalový trenér Dušan Tesařík. Foto MEDIASHOWFotbalový trenér Dušan Tesařík. Foto MEDIASHOW

Podíl obou osobností na skvělém renomé Plzně oceňuje i současný trenér třetiligového celku FK Ústí nad Labem Dušan Tesařík, který hrál v minulosti s Bílkem i Horváthem v Teplicích.

Reklama

Jen připomeňme, že po boku Michala Bílka jste nastupoval ve středové řadě Teplic v letech 1998-2000, v dalším roce už byl Bílek v Teplicích hlavním trenérem. Pavel Horváth byl vaším teplickým spoluhráčem v letech 2002-2004.

Michal Bílek už během své vynikající hráčské kariéry prokazoval maximální profesionalitu. A i při trenérských začátcích právě v Teplicích byl už tenkrát náročný na hráče, což vyžaduje do současnosti. Pavel Horváth je perfektním typem do kabiny. Tehdy ho přivedl do Teplic trenér František Cipro, protože chtěl vyztužit střed zálohy.

V čem jsou trenérské přednosti Bílka i Horvátha?

Jednak si spolu náramně sedli, protože byli jako hráči špičkovými středními záložníky. Viděli fotbal takříkajíc stejně a to, jak hru cítili z pozice hráče, si přenesli i do trénování.

A co byste ještě vyzdvihl z hlediska trenérského přínosu Bílka a Horvátha pro Plzeň?

Oba mají výborné oko pro hráče. Každá posila, která v poslední době i letos v létě přišla do Plzně, má svoji kvalitu. Zdá se, že klub přivádí nové hráče rozumným způsobem. Takový je aktuální plzeňský směr.

Když mluvíme o mistrovské Plzni, zastavme se krátce i u vaší trenérské činnosti...

Po skončení aktivní kariéry trénuji už asi patnáct let. Prošel jsem všemi kategoriemi od žáků, dorostu, juniorky přes nižší soutěže dospělých. Nějaký rozhled mám. V závěru minulé sezony jsem se stal asistentem tehdy nového trenéra Martina Haška v Ústí nad Labem a nyní vedu tým z pozice hlavního kouče. Nebylo na co čekat. Dostal jsem nabídku, a tak jsem ji vzal. Udělám maximum, co bude v mých silách.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x