Ústečtí basketbalisté mají formu a drží druhé místo v NBL lize

3. listopad 2023  Josef Pešout  Sport  368 zobrazení  452 slov

Vlažnější start, ale pak obdivuhodná vítězná série. Tak vyznívá dosavadní účinkování basketbalistů BK Ústí nad Labem v probíhající sezoně. Severočeský tým figuruje počátkem listopadu na skvělém druhém místě tabulky nejvyšší soutěže za prvním Nymburkem.

Ilustrační snímek z basketbalové ligy, ze zápasu Ústí-Děčín (říjen 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z basketbalové ligy, ze zápasu Ústí-Děčín (říjen 2023). Foto MEDIASHOW

„Po třech porážkách na úvod jsme pociťovali zklamání, dvě prohry z toho byly na domácí palubovce. Ale sáhli jsme do toho, tedy do hráčského kádru, a v poslední době to vypadá dobře,“ říká generální manažer klubu Tomáš Hrubý.

Reklama

Už loni zaznamenali ústečtí basketbalisté dlouhou vítěznou šňůru. Nyní se jim daří další úspěšné tažení.

„Nejsme v klubu jen kvůli plánu, abychom překonali nějakou sérii. Pro mě je zásadní, že basketbal lidi baví. Chceme se udržet ve skupině A1, tudíž v první osmičce. Jsme v popředí, ale zůstáváme nohama na zemi,“ tvrdí manažer.

V Ústí si samozřejmě uvědomují, že nemalé ambice má každý tým.

„Liga je vyrovnaná. Nymburk zase bude silný jako dříve, i když loni skončil až třetí. Ze začátku sice prohrál, ale postupně posílili kádr, změnili hráče a jdou nahoru,“ všímá si Hrubý.

Ani v Ústí se nevyhnuli proměně hráčského složení.

„Brzy u nás dohrál rozehrávač Ross. Viděli jsme, že to není dobré, tak odešel. Je ve Finsku a přejeme mu to nejlepší. Místo něj přišel Autrey, který je už prověřený. A příchod Nicholse? Byly tam nějaké dozvuky, malá bouře ve sklenici vody, ale už je to za námi. Nichols převyšuje českou ligu, je v ní druhým rokem a jsme rádi, že právě v Ústí,“ konstatuje Hrubý.

Další posilou se na konci října stal Rowen.

„Bylo to rychlé. Jeden den jsem ho po příletu nabíral na letišti a druhý den už hrál za Ústí v Brně. Pak rozhodl zápas v Písku,“ přiblížil manažer podrobnosti z basketbalového dění.

SOUVISEJÍCÍ: Basketbalisté Opavy zatím zvládají v NBL lize roli favorita

Kooperativa NBL - více info ze soutěže na MEDIASHOW.cz

Česká basketbalová liga se jmenuje Kooperativa Národní basketbalová liga (NBL). Základní část v sezóně 2023/2024 probíhá do 30.1.2024. Poté následuje play-off.

Basketbalová soutěž NBL je zdarma k vidění na ČT Sport a na internetové televizi TV COM.

SOUVISEJÍCÍ: Všechny články o Kooperativě NBL na jednom místě


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x