Útočník Chalupa po návratu ze zámoří posílil Litvínov

27. říjen 2021  Redakce   Sport  1421 zobrazení  287 slov

Hokejová extraliga zaznamenává zajímavou novinku, když vedení klubu HC Verva Litvínov oznámilo příchod posily do ofenzivy. Kádr doplní útočník Matěj Chalupa, který se neprosadil do NHL a rozhodl se vrátit ze zámoří. Severočeský klub na svém webu uvedl, že s hráčem podepsal víceletou smlouvu.

Zimní stadion v Litvínově. Foto MEDIASHOWZimní stadion v Litvínově. Foto MEDIASHOW

Třiadvacetiletý odchovanec pražských Letňan loni uzavřel dvouletý kontrakt s Chicagem a naposledy působil v minulé sezoně na jeho farmě v Rockfordu v AHL. Předtím nastupoval za Hradec Králové, v minulosti si zahrál extraligu také v dresu Plzně. Připojil i pár startů za severočeské prvoligové celky Ústí nad Labem, Litoměřic a Kadaně.

Reklama

"Matěj Chalupa je mladý útočník, který má už něco odehráno. Jsme rádi, že jsme se s ním dohodli a přes velké množství nabídek podepsal u nás," uvedl generální ředitel litvínovského klubu Pavel Hynek.

"Mužstvo prochází přestavbou a přesně takový typ hráče jsme dlouhodobě hledali. Uvidíme, jak se předvede v zápasech, ale má v sobě velký potenciál. Věříme, že pomůže týmu, a také, že ho angažmá u nás posune dále," dodal Hynek na adresu někdejšího mládežnického reprezentanta.

Matěje Chalupu v Hradci Králové vedl nejprve jako hlavní trenér Tomáš Martinec a poté trenérská dvojice Vladimír Růžička - Tomáš Martinec. Loni na podzim před Chalupovým odchodem do zámoří byl hradeckým hlavním koučem výhradně jen Vladimír Růžička.

A ze statistik vyplývá, že Matěj Chalupa sehrál dosud svůj poslední extraligový zápas za Hradec Králové v listopadu 2020 shodou okolností právě proti Litvínovu, který už vedl současný trenér Vladimír Országh.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 7x