V budově hradeckého magistrátu je k vidění Prezidentský pohár

14. březen 2022  Redakce   Sport  1519 zobrazení  285 slov

Od pondělního rána 14. března si mohou zájemci v budově magistrátu prohlédnout Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje, který za vítězství v základní části extraligy získal hokejový klub Mountfield Hradec Králové. Pohár bude v magistrátní vstupní hale k vidění po celý týden.

Foto Magistrát města Hradce KrálovéFoto Magistrát města Hradce Králové

„Domluvil jsem se s vedením klubu, že umožníme fanouškům si pohár prohlédnout a třeba se s ním i vyfotit, proto jsme se rozhodli jej umístit do vstupní haly hradeckého magistrátu, což je poměrně frekventované místo,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Reklama

„Hráči si v letošní sezóně vedli skvěle a Prezidentský pohár si zajistili s předstihem, kdy dvě kola před koncem měli náskok šesti bodů a navíc lepší bilanci vzájemných zápasů s druhým Třincem. Velkou zásluhu na tom mají také hradečtí fanoušci, kteří naše hráče skvěle podporovali. A věřím, že je letos ještě ve spoustě zápasů podporovat budou. Přeji tak hradeckým hokejistům, aby v play-off došli co nejdál,“ dodává Alexandr Hrabálek.

Hradecký Mountfield získal Pohár prezidenta ČSLH pro vítěze základní části Tipsport extraligy poprvé v historii. Svěřenci trenérů Tomáše Martince a Ladislava Čiháka podávali stabilní výkony.

Prvenství v tabulce po základní části zároveň zajistilo hokejistům Hradce Králové nejlepší výchozí pozici pro play off. O jejich soupeři pro čtvrtfinále se rozhoduje v předkole play off, v němž účinkují celky od pátého do dvanáctého místa v tabulce po základní části. Postoupí vždy lepší z dvojice Pardubice - Karlovy Vary, Plzeň – Mladá Boleslav, Liberec – Kometa Brno, Vítkovice – Olomouc. 
Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x