Vedení hokejové Sparty odvolalo trenéra Pateru s asistentem Martincem

5. listopad 2022  Redakce   Sport  1046 zobrazení  438 slov

Na střídačce hokejistů pražské Sparty skončili po velmi nepovedeném vstupu do extraligové sezony trenér Pavel Patera a asistent Patrik Martinec. Tým v nedělním souboji s Pardubicemi dočasně vedli sportovní ředitel Petr Ton, sportovní manažer Jaroslav Hlinka a kouč sparťanského dorostu František Ptáček. Sparta prohrála 2:3.

Ilustrační snímek z pražské O2 Areny, kde hrají hokejisté Sparty extraligové zápasy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z pražské O2 Areny, kde hrají hokejisté Sparty extraligové zápasy. Foto MEDIASHOW

Klub o tom informoval na svém webu a zprávu hned převzaly tiskové agentury včetně ČTK a také četná média.

Reklama

Hlavními důvody odvolání trenérského dua jsou neuspokojivé výsledky i herní projev týmu.

"Všechny nás mrzí, že k této situaci muselo dojít. Tým v tuto chvíli potřebuje rychle nový impulz. Oběma trenérům děkujeme za dosavadní spolupráci a přejeme jim hodně štěstí v další fázi kariéry," uvedla generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

"Nový trenérský tým oznámíme v průběhu reprezentační přestávky. Jednání v tuto chvíli probíhají," dodala.

Jednapadesátiletý bývalý skvělý útočník Patera působil v předchozích čtyřech sezonách v Mladé Boleslavi, kde na konci ledna nečekaně na vlastní žádost skončil. O tři měsíce později oznámila jeho nástup k mužstvu Sparta, která byla před startem ročníku pasována spolu s Pardubicemi na hlavního favorita na zisk mistrovského titulu.

Stejně krátkou dobu jako Patera působil v trenérském týmu Sparty Patrik Martinec, který přišel do pražského klubu v létě z pozice asistenta v Motoru České Budějovice. V minulosti strávil úspěšnou éru ve Spartě jako hráč a vyzkoušel si i práci sportovního ředitele a asistenta trenéra.

Zatímco Dynamo Pardubice po výborných výkonech vede tabulku, sparťané si v pátek na ledě Vítkovic (2:3) připsali čtvrtou prohru za sebou bez zisku jediného bodu a v tabulce je za nimi už jen Kladno. Na kontě obhájce stříbra je po 19 kolech jen osm výher a 21 bodů při skóre 46:57. Nabitý kádr s řadou hvězdných jmen usiluje marně o plný bodový zisk již od poloviny října.

Sparta je třetím klubem, který v rozehrané sezoně sáhl k trenérské výměně. Už po druhém kole byli odvolání trenéři Václav Baďouček a Miloš Říha mladší v Plzni, nahradil je Petr Kořínek. V Litvínově ukončil působení u A-týmu Vladimír Růžička, tým nově vede jeho dosavadní asistent Karel Mlejnek s asistenty Robertem Reichlem a Davidem Kočím.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x