Volejbalisté Ústí nad Labem se pod vedením nového trenéra chtějí vyhnout baráži

17. říjen 2023  Josef Pešout  Sport  275 zobrazení  544 slov

K zásadním změnám na trenérské lavičce i v hráčském kádru přistoupilo vedení extraligového volejbalového celku SKV Ústí nad Labem. Do nadcházející sezony vstupuje klub s cílem zabojovat o předkolo play-off a především se vyhnout baráži o udržení. Informace z dění v ústeckém volejbale poskytl manažer klubu Miroslav Přikryl.

Ilustrační snímek z tréninku volejbalistů SKV Ústí nad Labem (září 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z tréninku volejbalistů SKV Ústí nad Labem (září 2023). Foto MEDIASHOW

Proč došlo ke střídání na trenérské židli celku SKV Ústí nad Labem?

Reklama

Už jsem to několikrát komentoval. Určitě to nebyla nějaká rošáda. Spíš je to výsledek přirozeného vývoje. Trenér Lubomír Vašina v Ústí působil tři sezony v řadě. Na pokračování jeho smlouvy nebyl zájem z obou stran. Hledali jsme proto náhradu po různých nabídkách. Rozhodli jsme tým omladit na postu trenéra. A věděli jsme, že tady bude nový kádr. Zůstávají sice některé osvědčené opory, ale doplnili jsme tým formou talentů i odchovanců, kteří přišli do áčka budovat svou kariéru.

Můžete představit nového trenéra Ondřeje Žabu?

Několik sezon působil Ondřej Žaba u reprezentačních výběrů mládeže. Pro nás, co se pohybujeme ve volejbale, není jeho jméno novinkou. Ale uznávám, že pro fanoušky a sportovní veřejnost je to nová tvář.

Co říkáte na příliv zahraničních trenérů a hráčů do české extraligy?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Každý klub má svoji vizi a jdou si svou cestou. A tak u mnohých převažuje varianta, na kterou mají prostředky. Tedy sázka na trenéry z ciziny, ale týká se to i zahraničních hráčů.

Dá se z toho vyvodit nějaké zobecnění?

Je to nějaký trend v celé sportovní společnosti. Proto kluby angažují cizince, když kvalitní čeští hráči stejně odcházejí do zahraničí. V Česku není kam sáhnout.

Takže ambice různých klubů mohou být vzhledem k rozdílnému ekonomickému zázemí rozličné. Jak to vidíte?

Pokud jde o špici tabulky, dopředu je čitelné, že týmy mají cíle nastavené v souladu s tím, jak utrácejí peníze za kvalitní kádr. A následně se čeká, že podle toho dopadne i umístění.  V Ústí bychom se rádi pasovali na předkolo play-off. Když to vyjde, bude to splnění příjemného cíle. Hlavně se chceme vyhnout baráži.

UNIQA volejbalová extraliga mužů - více info ze soutěže na MEDIASHOW.cz

Česká volejbalová extraliga muži se jmenuje UNIQA volejbalová extraliga mužů. Je nejvyšší volejbalovou soutěží v České republice, kterou v ročníku 2023/2024 hraje 13 mužských týmů. Poslední dva týmy v tabulce sehrají baráž o udržení s vítězem první ligy.

UNIQA volejbalová extraliga mužů je zdarma k vidění na ČT Sport a živé streamy na webu volej.tv.

SOUVISEJÍCÍ: Všechny články o UNIQA volejbalové extralize mužů na jednom místě


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x