Vyřazení od Budapešti? Obrovské zklamání, přiznal trenér Trpišovský

11. srpen 2021  Redakce   Sport  1309 zobrazení  333 slov

Kouč fotbalistů pražské Slavie Jindřich Trpišovský připustil, že s vyřazením od Ferencvárose Budapešť ve 3. předkole Ligy mistrů se vyrovnává hůř než s loňským vypadnutím s Midtjyllandem o předkolo dál.

Ze stadionu Slavie Praha. Foto MediashowZe stadionu Slavie Praha. Foto Mediashow

Postup do skupiny Ligy mistrů nevyšel, účast v hlavní fázi Evropské ligy, o kterou jeho svěřenci zabojují s Legií Varšava, označil za cíl.

Reklama

"Je to obrovské zklamání. Za mě se to kouše hůř než vloni s Midtjyllandem. Cítíme, že jsme v těch dvou zápasech s Ferencvárosem Budapešť měli více šancí. Ale fotbal se rozhoduje v pokutových územích," řekl Trpišovský při on-line tiskové konferenci po domácím vítězství 1:0, které jeho celku vzhledem k venkovní porážce 0:2 nestačilo.

"Měli jsme sen, chtěli jsme postoupit do skupiny. Věděli jsme, že nás dělí čtyři zápasy od Champions League. Všichni jsme věděli, že to bude 50 na 50. Že to bude hodně složité, dostat se přes dva soupeře, přes čtyři zápasy," uvedl Trpišovský.

"První krok se nám nepovedl. Tohle byl spíš takový sen. Teď bychom se chtěli dostat do skupiny Evropské ligy, to je cíl. Jsme od toho dva zápasy. Nic se nemění, chceme jít do Evropské ligy, což je pro nás nesmírně důležité," dodal trenér vítěze posledních tří sezon české ligy.

Věří, že se mužstvo z nečekaného vyřazení oklepe.

"Máme dost zkušených hráčů, zkušený realizační tým, prošli jsme si tím už párkrát. Teď bude důležité zvládnout ligový zápas v Mladé Boleslavi, pak co bude se zraněnými hráči. Čeká nás další válka, podobný zápas jako proti Ferencvárosi, zase s mistrem své země," řekl Trpišovský.

Soupeřem Slavie bude špičkový polský klub Legia Varšava.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x