Za sportovní přenosy divák zaplatí. O2 TV Sport si kromě extraligy hokeje zajistila i práva na českou fotbalovou ligu

20. listopad 2023  Redakce   Sport  287 zobrazení  657 slov

Na českém sportovním a televizním trhu už to bude jen o přímém komerčním vztahu mezi divákem a televizním kanálem. Navíc ke sledování české hokejové extraligy a české fotbalové ligy bude potřebovat internet. O2 TV Sport vysílající prostřednictvím IPTV technologie, získala nově televizní práva až do sezóny 2028/2029.

Ilustrační snímek ze zápasu fotbalistů pražské Slavie se Slováckem v posledním kole minulého ročníku nejvyšší soutěže. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze zápasu fotbalistů pražské Slavie se Slováckem v posledním kole minulého ročníku nejvyšší soutěže. Foto MEDIASHOW

V pěti nadcházejících sezónách se 1. fotbalová liga, v současnosti pod názvem Fortuna liga (komerční název FORTUNA:LIGA) bude vysílat výhradně na placeném sportovním kanálu O2 TV Sport, který patří pod IPTV platformu O2 TV operátora O2, patřící pod skupinu PPF. Ta vlastní prostřednictvím CME i televizní skupinu Nova (se sportovními kanály Nova Sport 1-4 - pozn.)

Reklama

"V dalším klíčovém výběrovém řízení jsme prokázali, že O2 TV jako jediná televize dokáže splnit nejpřísnější kritéria pro výrobu přenosů a podporu všech klubů Fortuna ligy. Pro diváky jsme vybojovali i v příštích letech ten nejsledovanější fotbalový obsah, který dnes můžeme mít. Česká fotbalová liga ideálně doplňuje další prémiovou nabídku," uvedla v tiskové zprávě pro média Anna Lenerová, šéfka obsahu služby O2 TV.

Tendr na vysílací práva vypsala Ligová fotbalová asociace (LFA), ta může ročně získat 430 milionů korun.

Tendr byl rozdělen do tří samostatných soutěží.

O2 TV podala nejvyšší nabídku za televizní práva. Sázková společnost Betano získala možnost streamování zápasů na svém webu a vítězem soutěže o druhou ligu se stal Pragosport. LFA zároveň pokračuje v přípravě na prodej televizních a streamingových práv pro účely kurzového sázení pro zahraniční trh.

O2 TV nabízí i zahraniční fotbalové ligy

Tím, že si O2 TV zajistila výhradní vysílací práva na českou Fortuna ligu až na pět let, do sezóny 2028/2029, díky nabídce dalších sportovních kanálů vytváří ucelený balík vysílání hlavních fotbalových soutěží.

Německou Bundesligu má v nabídce Nova Sport 3 a Nova Sport 4, tak jako Premier Sport 1 a Premier Sport 2. I nižší soutěž, 2. Bundesligu, vysílá Nova Sport 3 a Nova Sport 4.

Italská Serie A je v nabídce Nova Sport 3 a Nova Sport 4, tak jako na kanálech Premier Sport 1 a Premier Sport 2.

Stejné kanály nabízejí i španělskou La Liga.

Prostřednictvím Canal+ Sport je v nabídce i anglická Premier League.

Francouzská Ligue je k dispozici na kanálech Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

"Česká fotbalová liga ideálně doplňuje další prémiovou nabídku jako je Liga mistrů UEFA, anglická Premier League, německá Bundesliga či španělská La Liga," doplnila Anna Lenerová z O2 TV.

O2 TV Sport získal i práva na extraligu hokeje

Kromě fotbalu O2 TV Sport získal i vysílací práva pro hokejovou extraligu.

Vysílací práva na extraligu v období na následujících pět let, tedy do roku 2028, bude vysílat v tandemu O2 TV Sport a ČT.

Nová smlouva na televizní práva umožní stanici O2 TV Sport odvysílat ze základní části extraligy až 341 zápasů. Kanál ČT Sport pak může z této fáze soutěže nabídnout maximálně 23 přenosů. Česká televize zprostředkuje nedělní utkání a část playoff. Na O2 TV Sport bude kompletní playoff včetně finále.

SOUVISEJÍCÍ: Sport je doménou placených televizí. Prima Sport nebude a ČT Sport je na rozcestí

Zdroj: autorský text


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x