Zápas fotbalistů Jablonce se Spartou je odložen

20. únor 2022  Redakce   Sport  1575 zobrazení  270 slov

Utkání 22. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi FK Jablonec a AC Sparta Praha, které se mělo hrát v neděli 20. února, bylo kvůli vydatnému spadu sněhu během nedělního rána odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven. Uvedl to v tiskové zprávě web jabloneckého klubu.

Ilustrační snímek z podzimního zápasu Sparta - Jablonec. Vpravo jablonecký záložník Václav Pilař. Foto MEDIASDHOWIlustrační snímek z podzimního zápasu Sparta - Jablonec. Vpravo jablonecký záložník Václav Pilař. Foto MEDIASDHOW

"V Jablonci napadlo během noci a nedělního rána mezi 15 a 20 centimetry sněhu. Vytápění sice běží naplno již delší dobu, ale vlivem tajícího sněhu je hrací plocha téměř celá pod vodou. S ohledem na zdraví hráčů nelze utkání odehrát v řádném termínu," popisuje ranní události tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

Reklama

Ligová fotbalová asociace rozhodla o odložení utkání po kontrole hrací plochy, o náhradním termínu zatím nebylo rozhodnuto.

"Mrzí nás to, měli jsme nějaký rytmus. Myslím si, že rozhodl rozum. To, co se tady událo od rána řekněme od tří hodin tak nikdo z nás nečekal," konstatuje trenér Jablonce Petr Rada.

"Hřiště by bylo totálně zničené a nepomohlo by to ani jednomu týmu. To, co všichni říkají, že to nevyhovuje Spartě, tak my taky chceme hrát na dobrém terénu, hráči jsou v tomhle stejní. Počasí je tady teď momentálně hodně špatné, v průběhu dne má ještě hodně pršet. Takže aby se prezentoval fotbal dobrými terény, tak je to rozumné řešení," pokračoval trenér Petr Rada.

Zakoupené vstupenky zůstanou v platnosti také na náhradní termín. Jakmile bude náhradní termín znám, bude klub fanoušky spolu se Spartou informovat na svých komunikačních kanálech.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x