Zlatý míč: Tomáš Souček suverénně ovládl podzimní část

30. prosinec 2020  Redakce   Sport  900 zobrazení  553 slov

Tomáš Souček má nakročeno k obhajobě vítězství v anketě Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu sezony. Záložník anglického West Hamu a bývalý hráč pražské Slavie suverénně ovládl podzimní část 25. ročníku hlasování Klubu sportovních novinářů se ziskem 738 bodů.

Stadion Slavie Praha, bývalé domácí působiště Tomáše Součka. Foto MediaShow.czStadion Slavie Praha, bývalé domácí působiště Tomáše Součka. Foto MediaShow.cz

Před druhým obráncem Vladimírem Coufalem, který je v londýnském týmu jeho klubovým spoluhráčem, má náskok 256 bodů. Třetí skončil útočník Leverkusenu Patrik Schick. Vítěz bude znám po sezoně po sečtení hlasů za podzim a jaro. Uvádí to Klub sportovních novinářů ČR v tiskové zprávě.

Reklama

Pětadvacetiletý Souček v minulé sezoně Zlatý míč ovládl poprvé a nyní má blízko k tomu, aby zaznamenal druhé vítězství. Stal by se třetím nejúspěšnějším hráčem historie ankety - před ním si připsali dvě a více prvenství jen Pavel Nedvěd se šesti triumfy a Petr Čech s dvanácti.

Součka neopomněl ani jeden z 51 hlasujících novinářů a celkem 44 z nich ho zařadilo na první místo. Nejhůře skončil na čtvrté pozici. Souček má po podzimu o 75 bodů vyšší náskok než před rokem, rekord to ale není. Předloni vedl brankář Tomáš Vaclík před jarem o 270 bodů.

Celkově získal Souček za podzim o 46 bodů méně než vloni, což bylo dáno tím, že tentokrát hlasovalo o osm žurnalistů méně než před rokem.

"Ohromně si toho vážím. Když cítím podporu tímhle oceněním, jsem strašně šťastný. Cítím, že to, co dělám, dělám s nějakou kvalitou," řekl Souček v on-line rozhovoru s novináři.

Souček opět prožil povedený podzim. Ve všech 16 zápasech této sezony Premier League hrál v základní sestavě a patřil k oporám West Hamu. Z pozice defenzivního záložníka si připsal čtyři góly, jeden do sítě slavného Manchesteru United. S českou reprezentací vyhrál skupinu Ligy národů a přispěl k tomu jednou brankou ve vítězném domácím duelu se Slovenskem.

"Beru ten podzim strašně pozitivně. S nároďákem jsme postoupili do skupiny A v Lize národů. Co se týče West Hamu, cítím se být velkou součástí kvalitního týmu v Premier League, za což jsem strašně šťastný. Z fotbalového hlediska skvělý půlrok," uvedl Souček.

Pokud by mohl hlasovat, na první místo by zvolil Coufala.

"Přišel sem ve velkém tempu a podává skvělé výkony. To jsem rád, že do toho takhle naskočil. Takže za mě rozhodně Vláďa," řekl Souček.

Coufal scházel jen na čtyřech hlasovacích lístcích a dvacetkrát skončil druhý. Osmadvacetiletý pravý bek se po přestupu do West Hamu ze Slavie na přelomu září a října okamžitě zabydlel v základní sestavě "Kladivářů" a za výkony byl stejně jako Souček chválen. Připsal si dvě asistence, jednu proti Manchesteru City. Patřil také k oporám reprezentace.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x