Změna v Jablonci. Trenér Petr Rada skončil!

25. duben 2022  Redakce   Sport  1376 zobrazení  641 slov

Po téměř čtyřech a půl letech se rozcházejí cesty trenéra Petr Rady a fotbalového Jablonce. Zkušený trenér se dohodl s majitelem klubu na ukončení svého působení. Uvedl to jablonecký klub v tiskové zprávě na svém webu.

Ilustrační snímek ze zápasu Jablonce (v Teplicích). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze zápasu Jablonce (v Teplicích). Foto MEDIASHOW

Tým do konce sezóny povede jako hlavní trenér dosavadní první asistent Jiří Vágner s Tomášem Čížkem. Oba bývalí hráči Jablonce již v pondělí vedli tým na tréninku.

Reklama

Trenér Petr Rada přišel do Jablonce v lednu 2018, kdy následně dovedl tým do základní skupiny Evropské ligy UEFA ze třetího místa v ligové tabulce. V sezónách 2018/2019 a 2019/2020 obsadil Jablonec čtvrté místo v lize, o další rok později to bylo opět třetí místo a postup do základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA.

Sezóna 2021/2022 se v jarní části nevyvíjela vůbec dobře a po těsném vypadnutí z evropských pohárů před jarní částí se  tým začal v druhé polovině sezóny trápit. Výsledkem toho je v současnosti boj o záchranu v lize.

"V pondělí jsme si s Petrem Radou sedli a po vzájemné dohodě skončilo jeho působení v roli trenéra Jablonce. Za odvedenou práci zejména v předchozích letech se sluší Petrovi poděkovat, protože byl u největších klubových úspěchů v naší historii. Teď je ovšem situace jiná a je potřeba do závěru boje o záchranu vnést nový impulz," říká ke změně v realizačním týmu majitel klubu Miroslav Pelta.

Trenér Petr Rada zažil s Jabloncem během svého druhého působení dvakrát základní skupinu evropské klubové soutěže, obsadil dvakrát třetí a dvakrát čtvrté místo.

"Teď jsme se domluvili, že tým převezmou asistenti a zkusí ligu zachránit. Neodcházím zapšklý, ale mrzí mě to. Čekal jsem, že to skončí po sezóně nějakým umístěním, které nebude takhle děsivé," říká Petr Rada, který Jablonec při svém druhém angažmá vedl téměř čtyři a půl roku.

"Tohle bylo moje druhé angažmá v Jablonci a v součtu je to nějakých devět let. Beru to jako takový rodinný příběh. I když tenhle závěr není optimální pro diváky, pro hráče, pro trenéry, ale za těch celých devět let se nemám za co stydět, i když ten závěr je nepříjemný. Prožil jsem tady krásné roky se všemi lidmi, s diváky, i když to někdy bylo vypjaté. Po nikom se nevozím a vozit nebudu. Přeji Jablonci jen to nejlepší a mrzlo by mě, kdyby to došlo do černého scénáře. Jsem přesvědčený o tom, že se to zvládne," dodává zkušený trenér, který patří mezi trenérské legendy českého fotbalu a pokořil řadu českých ligových rekordů.

V průběhu sezony 2021/2022 došlo už k řadě trenérských změn v první lize. V Liberci už na podzim Pavla Hoftycha nahradil Luboš Kozel, v Teplicích střídal Radima Kučeru Jiří Jarošík, v Karviné převzal tým po odvolání Jozefa Webera Bohumil Páník. Na jaře byl odvolán Karel Jarolím v Mladé Boleslavi a mužstvo vede Pavel Hoftych, v Baníku Ostrava vystřídal Ondřeje Smetanu Tomáš Galásek, koučem Bohemians Praha 1905 se po odvolaném Luďkovi Klusáčkovi stal Jaroslav Veselý. A nyní ohlásil rošádu i Jablonec.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x