Hra Pokémon Go je už v Česku. Ale představuje bezpečnostní riziko

18. červenec 2016  Redakce   Technologie  5745 zobrazení  285 slov

Hra Pokémon Go je už oficiálně i v Česku. Vydat se na lov Pokémonů se tak mohou také Češi a Slováci. Stahovat hru Pokémon Go je možné z obchodů Google Play a App Store od Applu.

Pokémon. Foto: Pixabay.comPokémon. Foto: Pixabay.com

Hra spočívá v hledání pokémonů ukrytých různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov.

Reklama

Samotný odchyt pak probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí.

Za vývojem titulu Pokémon Go stojí vývojářské studio Niantic, které získalo licenci od společnosti Nintendo.

Avšak hra Pokémon Go představuje bezpečnostní riziko. Tvůrci se totiž mohou zmocnit cizích účtů.

Ukázalo se totiž, že hráči nevědomky dávali kompletní přístup ke svým účtům na Googlu. Tvůrci tak teoreticky mohli číst emaily nebo měnit nastavení.

Hra je ke stažení zadarmo. Jediné, co uživatelé potřebují, je herní účet. Prostřednictvím něj pak pokémony sbírají. Zaregistrovat se je buď možné na stránkách hry, nebo využít rychlejší způsob – přihlásit se pomocí svého emailu na Googlu.

Tato možnost přitom platí nejen pro uživatele Androidu, ale například také platformy iOS od Applu. Přihlašovat se pomocí emailu mohou také majitelé iPhonů.

Právě možnost přihlášení prostřednictvím účtu na Googlu se nelíbí bezpečnostním expertům, jak upozornil server Neowin. Po přihlášení totiž uživatelé dávají tvůrcům k dispozici kompletní přístup ke svému účtu na Googlu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x