Instagram oznámil boj proti kyberšikaně či fake news. Představil dvě novinky

24. prosinec 2019  Redakce   Technologie  3203 zobrazení  310 slov

Instagram, obrázková sociální síť patřící pod Facebook, představila dvě novinky, které dále stupňují opatření v minulosti přijatá proti zneužívání Instagramu k šíření lží a k obtěžování ostatních uživatelů.

Logo Instagramu. Foto: Pixabay.comLogo Instagramu. Foto: Pixabay.com

Instagram chce radikálně zakročit vůči šíření potenciálně škodlivému obsahu a proti falešným zprávám, tzv. fake news. Opatření mají být tvrdší než je v případě Facebooku, který obrázkovou sociální síť vlastní.

Reklama

Prvním updatem je posílení aktivit, které vedou k faktickému ověřování šířených sdělení, upozornil web MediaGuru.cz.

"Zatímco v minulosti Instagram problematické posty "jen" nezařazoval do sekce "Objevit" nebo do výpisu hashtagů, nyní obrázek rovnou skryje s konstatováním, že obsahuje zavádějící informace," uvedl server.

Uživatel si následně může příspěvek nechat zobrazit. Doprovází jej ale vysvětlení, v čem tkví jeho lživost, popisuje firemní blog Instagramu.

Dojde i k propojení Instagramu s mateřským Facebookem. Zcela automaticky už má také docházet k tomu, že vadný obsah "nahlášený" na Instagramu bude mechanicky označen za závadný i na Facebooku a naopak.

Kromě zakrývání fake news chce Instagram více bojovat s kyberšikanou.

"Každý, kdo by chtěl zveřejnit fotografii s potenciálně urážlivým popiskem (typicky ve znění „hej @JménoUživatele, jsi hlupák“), dostane se mu upozornění," napsal MediaGuru.cz.

Podle webu to ale neznamená, že podobné texty nepůjde zveřejnit vůbec. Instagram připomene, že sdělení se příliš podobá těm, která už byla v minulosti označena jako závadná. Po této připomínce ale získají uživatelé šanci ještě text před publikací upravit.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x