Kolín spustil nové webové stránky s jednou novinkou

13. říjen 2022  Redakce   Technologie  714 zobrazení  370 slov

Město Kolín spustilo nové webové stránky. Cílem bylo vytvořit přehlednější a uživatelsky přívětivější web. Novinkou je také zcela nový volnočasový portál kolinzije.cz.

Ilustrační snímek z Kolína - náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Kolína - náměstí. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí web města v tiskové zprávě, stránky jsou graficky modernější, uživatelsky komfortnější a prezentace města na webu je teď přehlednější. Díky novému webu se může město Kolín kvalitně a důstojně prezentovat na internetu. Nový web je také vstřícný ke zrakově handicapovaným.

Reklama


„Město Kolín má konečně stránky, které odpovídají dnešnímu trendu a především v co největší míře respektují návštěvníka. Kladli jsme důraz na to, aby lidé na stránkách města našli snadno a rychle vše, co chtějí a co je zajímá," uvedla tajemnice Městského úřadu v Kolíně Dagmar Soukupová.

Pro moderní online komunikaci s úřadem z pohodlí domova bude nadále sloužit Portál občana, který je dostupný na adrese portal.mukolin.cz.

„Provedli jsme digitalizaci mnoha úředních agend. Celou řadu věcí lidé nově vyřídí elektronicky prostřednictvím Portálu občana,“ uvádí tajemnice.

Elektronická komunikace umožňuje nahradit osobní nebo poštovní kontakt mezi občanem a úřadem a vyřídit závazek či podání prostřednictvím elektronických online formulářů.

Nové městské stránky kladou důraz na přehlednost obsahu. V základním rozdělení jsou stránky rozčleněny na sekce O městě, Město a úřad, Chci se dozvědět a Volný čas (kolinzije.cz). Nejen město Kolín, ale také jeho Městské informační centrum má nové stránky – kolinzije.cz.

Uživatelé na nich najdou informace z města a regionu a také databázi ubytovacích a stravovacích zařízení, volnočasových aktivit a služeb. Na tomto portálu najde návštěvník stránek nejrůznější informace, které budou zajímat jak občana, tak turistu. Jsou to například pozvánky na akce a informace ze společenského dění v Kolíně.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x